Ajurvédské tělové terapie

Jedinečná tělová péče, kdy máte prostor sami pro sebe.

Každá terapie je detailně propracovaným rituálem. Můžete u mě na chvíli zastavit čas a nechat o sebe pečovat tradičními alchymistickými postupy Ajurvédy. 

Marma ayurvédská terapie

Jde o speciální terapii Ajurvédy, kde se aktivují body zvané Marmy. Jsou to místa, kde se nachází prána – životodárná energie. Stimulace těchto vnitřních cest a proudů, dává tělu signál, aby produkovalo přesně to, co potřebuje pro zdraví a rovnováhu. 

Marma terapie otevírá energetické kanály v těle, čistí zablokovanou energii, detoxikuje, dodává hormony, mění biochemii, vyrovnává dóše, uvolňuje nečistoty uložené hluboko v buněčných strukturách, zbavuje bolesti, stimuluje funkci orgánů, uklidňuje psychiku, posiluje imunitu a omlazuje. 

Působí na celé tělo, mentální i emocionální oblast. Tyto body silně pulsují a umožňují návrat do těla a vědomí. Marmy jsou považovány za posvátné. V lidském těle se nachází 108 marmových bodů, které jsou propojené s čakrami. Každý bod má své jméno a charakteristiku. Jsou to místa, kde se setkává duše s hmotou. Zacházení s nimi musí být velmi přesné, je to léčení na hlubších úrovních. Tyto znalosti nejsou většinou běžně dostupné, neboť jsou předávány z učitele na žáka.

Mnoho lidí po masáži popisuje uvolnění, zklidnění, lehkost, přichází spontánní úleva. U některých začíná velká detoxikace a pociťují únavu a lehké chvění v končetinách.

Marmy jsou zmapovány podle místa a funkce, což je podobné, nikoli stejné jako meridiány čínské medicíny. Slovo Marma pochází ze sanskrtu, starověkého jazyka Indie, znamená tajný, citlivý. Kdysi dávno byly považovány za vstupní brány těla. Marma chikitsa pracuje s vědomým dotekem a je velmi silným léčivým uměním.

Masáž je velmi hluboká, probíhá v leže, v tichosti. Teplé speciální bylinné oleje se roztírají po těle pro zvýšení účinků. Nejprve je potřeba uvolnit svaly a klouby. Potom pracuji s Marmami pomocí masážní terapie. Ta může být někdy i bolestivá, ale časem ji vystřídá pocit úlevy. 

Zharmonizovat celé tělo by bylo na několik hodin, proto se Marma masáž provádí po částech, v závislosti na zdravotní diagnóze. Před procedurou vždy provádím konzultaci a pulzní diagnostiku. V den masáže je vhodné zachovat klidový režim s dostatečným množství tekutin.

Doporučuji vyhradit si prostor na 1,5 hodiny

Olejová masáž celého těla Abhyanga

Ve starých védách je zaznamenáno, že největším projevem lásky je nechat si naolejovat celé tělo. Abhyanga je celotělová ajurvédská masáž, která využívá teplý bylinný olej, vybraný tak aby pomohl vyrovnat všechny dóše. V sanskrtu značí slovo olej - sneha, znamená něhu, lásku k sobě. 

Procedura byla po tisíce let používána zejména k očistě organismu, udržení dobrého zdraví a k dosažení dlouhověkosti.

 • masáž odbourává napětí a stres ve svalech
 • uklidňuje nervové dráhy
 • spouští samočistící proces organismu
 • zastavuje proud neustálých myšlenek
 • zlepšuje kvalitu spánku
 • vyrovnává tlak
 • působí při bolestech kloubů a bolestivých stavech páteře 
 • odplavuje usazené škodliviny
 • snižuje bolest a ztuhnutí těla
 • zlepšuje krevní oběh a vyživuje pokožku
 • odstraňuje celulitidu a podporuje lymfatický systém
 • podporuje vyzařování člověka


Tradiční indická masáž hlavy - antistresová

Tato krásná a nesmírně příjemná procedura dokonale odplavuje veškerý stres. 

Při masáži dochází ke stimulaci energetických bodů a tím dochází k nastolení rovnováhy. 

Ulevuje od stresu a napětí. Je lékem na bolest hlavy, migrénu, napětí ve svalech a ramenech. Stará indická legenda praví, že upevňuje vzájemné partnerské pouto. 

Masáž zahrnuje oblast ramen, krku, šije a v neposlední řadě také masáž obličeje.