Védské dary přírody


 
Bohatý obraz protkaný přírodními vlákny z nejčistšího vědění. Plynulá řeka všech elementů, zpívající píseň naší bytosti. Abychom mohli vnímat, potřebujeme se dostat do stavu stira a sukhra a dodržovat cykly. Potom získáme  absolutní soustředěnost, nehybnost v dokonalém uvolnění. Tak jak je to odjakživa v přírodě. Pak žijeme život v harmonii sami se sebou, kdy životní síla proudí k nám.
Dostáváme se k přírodním medikamentům, biovědě, védským receptům a inspirací, kterou přináší ajurvéda.

 

 

Příroda nám dává sama návod v podobě dodržování cyklů v podobě elementů, lunárních vlivů skrze vědění Nakšater - lunárních vlivů a Tithi - měsíčních dní.

 

Den začínáme s východem slunce za vlády elementu země. Získáváme energii, nadechujeme se, dýcháme, cvičíme, posilujeme, jsme aktivní, přemýšliví, pracujeme a učíme se. Poledne nás vede k elementu ohně, k tanci agni patřící transformaci. Je čas pro dobré jídlo, oběd a jeho trávení s ohněm v břiše. Nektarem pro metabolismus a výživu, aby bylo zajištěno perfektní fungování těla, mysli i ducha. Odpoledne proudí element vzduchu,  výměně informací, povídání, cestování. Západ slunce střídá element země. Stahujeme se do sebe a připravujeme se na spánek. Během spánků přichází opět transformační energie ohně.

 

 

 

 

 

Ajurvéda

 
starodávné umění života a dlouhověkosti.
 
Traduje se, že ajurvéda je stará jako lidstvo samo, její moudrost je položená na základě samotného stvoření světa. Ajurvédský medicínský a filozofický systém sahá do času před 3500 až 5000lety a představuje vědění o životě, které pochází ze staré Indie a které se předávalo ústní formou z učitele na žáka. Později byly sepsány védské spisy obsahující moudrost o lékařských vědách a léčení pomocí obřadů.
 
Ajurvéda vypráví příběh o starobylém léčitelství, bylinách, minerálech, kořeních, technikách dávných receptech a postupech, ze kterých i dnes můžeme čerpat mnoho užitečných informací.
 
Toto starodávné vědění neléčí nemoci, ale především lidi. Ukazuje cestu založenou na hlubokém porozumění lidskému tělu, vedění proč a díky čemu žijeme. Je filozofií o těle, mysli a duchu. O trojném spojení vědomí, podvědomí a nadvědomí. Tři energie Tridóš, přes které se projevují naše touhy, které předvádíme na svém divadelním jevišti, prostřednictvím našich životů.
 
To vše se dozvídáme z Ajurvédy, jenž je mnohem více. Je lékařskou vědou, psychologii, filozofii, duchovní porozumění, astrologii a astronomií. Je to obraz života v harmonii s přírodou, kdy je využívaná přirozená síla organismu.
 
Ajurvéda nabízí zlepšení zdraví, radost, štěstí, výkonnost, odpuštění a požehnání.
Nástroji Ajurvédy jsou změny životního stylu, bylinná léčba, úprava výživy, detoxikace, masáže, relaxace, joginská cvičení a další práce s tělem.
 
Terapie se provádí pomocí léčiv, vyrobených z bylin a minerálů. Všechno má rituální postup obsahující předpisy.
 
Ve studiu Luna nabízíme velké množství:   -  Ajurvédských procedůr, - Herbálních terapií, - Ajurvédských masáží, -  Marmové terapie,- obklady, zábaly a masáže speciálními mastmi a oleji,- Ajurvédské kosmetické ošetření a diagnostika pleti dle ajurvédy, -masáže hlavy, - hemisférická masáž, -lymfatická masáž, -očistné procedůry a zeštíhlující terapie.
 
Vždy se zabýváme celým tělem a celostním přístupem. Při masáži je velmi důležitá vhodná volba oleje, bylin a přípravků. Vhodné léčiva dodávají tělu sílu a odolnost. Masáž je součást ajurvédské tradice a rituálů od pradávna. Rádi doporučíme domácí léčbu, cvičení, jídelníček a užívání bylin ( léčivky, které mají ajurvédské hojivé vlastnosti), pro zvýšení přirozeného samoléčivého účinku těla. Obrovskou předností a cílem je zbavit se příčiny onemocnění a současně očisty a uvedení těla zpět do rovnováhy. Ajurvédská léčba vám nepřivodí další zdravotní komplikace, jak to umí běžné alopatické léky. Je to proto, že ajurvéda se zaměřuje na léčbu celého člověka, nejen léčbu jedné nemoci.
                                                                    
                                                                    
 
 
 
" Léčení nemusí být o tom, že vám bude lépe,
  nýbrž o tom, že se zbavíte všeho, co k vám nepatří - veškerého očekávaní, jakéhokoliv přesvědčení - stanete se tí, kým jste, nikoli lepší, ale opravdovější".
                                 
Dr-Remen The Human Paticut
 
" Když si uvědomíte rozdíl mezi nádobou a jejím obsahem, pak získáte skutečné znalosti "
 
I.M. Danilov