LUNÁRNÍ KALENDÁŘ

LUNA VE ŠTÍRU

~ neděle 27. 1. - úterý 29. 1. 2019 ~

Je čas naslouchat intuici, vše je intenzivní. Více ZDE

LUNA VE VÁHÁCH

 ~ pátek 25. 1. - neděle 27. 1. 2019 ~

Promlouvají k nám vztahy, harmonie, estetika,.. více ZDE

TEMNÝ MĚSÍC VE LVU 

~ pondělí 21. 1. 2019 - zatmění ~

otevírá záležitosti, které budou působit po dobu následujících dvou měsíců,... 

více ZDE

BELTANE 1.5. 2019

Je po dešti, slunce nás opět hřeje na duši. Máme tady začátek května, měsíc, který je zabarven láskou a vztahy samotnými. Můžeme poznat nové spřízněné duše, dny jsou na to připraveny.

Již několik měsíců po západu slunce lze zahlédnout poměrně vysoko na nebi nádherně zářící Venuši - Večernici, která velmi úzce souvisí s oslavou jara a láskou. Všechno krásně kvete, voní a my si uvědomujeme lásku kolem.

Astrologicky jsou na nebi dvě síly, které o svátku k Beltane zpívají. Luna je během dopoledne ještě stále v Rybách - umíme vyjadřovat větší krásu, lásku v srdci, s příslibem šťastných dnů. Vše co je potřeba se uzdravuje a odchází. Panuje úžasná esence lásky s milou loudavou atmosférou, která se táhne jako teplá řeka.

Odpoledne se Luna přemístí na území Berana, oslava jarní mocné síly, slavnosti ohně a nového života může začít.

Saturn se koncem dubna obrátil do zpětného chodu, něco se zpomaluje, omezuje, stabilizuje. Procházíme proměnou, takovou, jakou jsme sami schopni přijmout. Často nás nutí řešit své záležitosti, které jsme dlouho odkládali. Napravuje minulost, přináší nové souvislosti, nové vazby, které se skládají a doplňují do dokonalého obrazu jako mozaikové kamínky.

Saturnské učení je o nejhlubší lásce, pochopení, naslouchání jak být celiství, mít se rádi a jak jít životem. Samota a odmítání nás vede k samostatnosti. Stačí jen pochopit, že být sám je dar. Opakem je osamělost, jenž je cestou do pekel. Proto je potřeba ke všemu přistupovat s nadhledem a humorem. Žádá se po nás nikdy nekončící touha a kázeň, odvaha projít bolestí, pokora přijmout svou nedokonalost. A to vše znovu a znovu.

Krásné naplněné májové oslavy přeji.

Srdečně Petra