ČISTÉ DNY

zdravé hubnutí podle principu ajurvédy 

 • Propadněte kouzlu ajurvédy a dopřejte si hlubokou očistu, regeneraci a omlazení.

 • Výzva 21 dnů pro zdraví, která vám přinese příliv nové energie a posílení imunity.
 • Zbavíte se mentální únavy a fyzické těžkosti
 • Optimalizujete tělesnou váhu
 • Očistíte a detoxikujete tělo od nahromaděné amy (toxinu)

S blížícím se jarem přichází výzva, která je pro všechny, co s očistou začínají, ale i pro pokročilé, kteří potřebují individuálně vyladit, co je pro ně dobré. Na začátku provedu individuální diagnostiku, podle ní se pak vše ladí na míru. 

Jedná se o kombinaci stravování, domácí péče a tělových procedur. Jsou to detoxikační a regenerační techniky používané po staletí v ajurvédské medicíně. Dozvíte se, jak dlouho je potřeba tělo čistit. Jak vypadá očistná strava těla i mysli, jaké nápoje jsou vhodné, jak trávení podpořit ajurvédskými bylinami a kořením. Dostanete tradiční ajurvedské tipy pro očistné období, vhodné tělové terapie pro domácí ošetření s doporučením na marma terapii či abhyangu.

Pondělí - úterý 31.12 - 1.1 2019

 • Luna ve Štíru - ženské vodní znamení, voda -list
 • Luna ubývá, hýbe jen s tím, co je zralé. Úbytkem lunárního světla se stahujeme stále víc dovnitř.
 • Mocně působí na vyměšovací orgány, močový měchýř, intimní a anální oblast, sexualita, zevní genitál, pohlavní choroby, pohlavní žlázy, prostata, geny. O tyto oblasti pečujeme a nezatěžujeme je.
 • Štír vládne regeneraci, materiálnu, penězům, firmě a sexualitě.
 • Jsme na území Štíra versus Býk (hlídejme si krk, šiji, mandle, nosohltan, štítnou žlázu, uši, spodní čelist). Lunární vliv působí na čich, chuť. Chlad zimních měsíců způsobuje ztuhlost šije, (citlivá ramena a bolesti uší).
 • Luna ve Štíru je nanejvýš tajemná a je plná intenzivních zážitků. Je tu duchovní síla a hloubka poznání. Stahuje pozornost dovnitř, k vnitřním procesům, k financím, křivdám, vášním, žárlivosti, k věcem zdravotním. Žijeme intenzivně.
 • Naše prožívání dostává cejch naléhavosti a tíživosti. Prohlubuje se schopnost vnímat.
 • Učení o kouzlu Luny ve Štíru je prastaré a léty vyzkoušené. Vodní dny jsou vhodné k zalévání rostlinek, bylinek i květin.
 • Jsou dny listu - dnes zasazené rostliny budou mít obzvláště čarovnou moc.
 • Je čas praní, veškeré skvrny jdou z prádla dobře odstranit

Provádějme koupele, převážně sedací bylinné pro intimní oblast s řebříčkem lékařským a detoxikační procedury. Doporučují se masáže křížové oblasti. Všechno, co uděláme pro pohlavní orgány má silné léčivé účinky. Kromě operací. Posilujeme pánevní dno.

Léčivá rostlinka pro tyto dny: Echinacea - pro imunitní systém, k přípravě jídel používáme Kurkumu. Při zánětu močového měchýře či ledvinových kamenech je doporučován Berberis v homeopatické potenci.

 • Máme odhodlání plavat s proudem.
 • Voda pomáhá zklidnit, procházka v přírodě a kolem vody působí hojivě a harmonizuje emoce.

"Dejme průchod vášni, nikoli žárlivosti. Využijme sílu vůle, ale nechtějme manipulovat. "

Středa - pátek 2.1 - 4.1 2019

 • Luna ve Střelci - pohyblivé mužské znamení, oheň - plod

 • Luna stále ubývá - můžeme odpustit sobě i druhým.
 • Mocně působí na páteř, bederní i křížovou kost, kyčelní kloub, stehna, pohyblivost, revmatismus. Bolavé klouby, namožené zápěstí a křečové žíly se ozývají.
 • dávejme pozor na pády, zvláště je-li náledí. Nepropadejme hněvu. Couvající Luna způsobuje nekontrolovatelné reakce se sklony brát se příliš vážně. Tendence dokazovat své schopnosti a kvality sobě i druhým.
 • Jsme na ose Střelce a Blížence. V každém Střelci se skrývá Blíženec. Psychika je nestabilní.
 • Luna má přístup k jiným zdrojům poznání - inspirace, vnuknutí, nápady nepotřebují žádné zdůvodnění. Jsme v oblaku dobroty, velkorysosti a ochotě pomoci.

Luna ve Střelci je plná nadšení a optimismu. Máme mnoho chuti něco dělat a dokázat. Hledáme nové možnosti, prostory, pravdu a víru. Nese nejhlubší přání, ale také strachy a obavy. Potřebujeme slyšet, pochopit a vyslovit. Nálada jiskří jako perlivé víno a náš smysl pro humor dáváme všem na odiv. Dobrodružství nás láka, cesty baví a sport přitahuje.

 • Pojďme ven, příroda a čerstvý vzduch budou v těchto dnech čarovat s naší psychikou!

Jsou vhodné masáže, které uvolní bolavé a ztuhlé svaly. Chcete-li, můžete svou pozornost zaměřit k odstraňování celulitidy- masírujte si stehna kvalitním pleťovým olejem. Velmi vhodné jsou lymfatické masáže. Je vhodný čas ošetřovat si žíly mazáním z kaštanu a pomerančových esencí na celulitidu.

 • Ohnivé dny jsou vhodné k posilování nohou, stehen a boků. Provádějte cvičení na pěkné nohy a stehna. Vhodný je běh a jízda na kole.
 • Pijeme kopřivový čaj k čištění krve. Při namožení zad je doporučována kostiválová mast, používání Arniky, u bolestí z homeopatie se doporučuje Hypericum a dobrý fyzioterapeut.

Můžeme provádět nátěry a malby. Oheň je nám pomocníkem, můžeme spálit vše, co už nepotřebujeme. Čistíme kamna a krby. Je také skvělý okamžik k čištění oken, zůstanou dlouho čistá.

Uvědomujeme si vztahy, koho máme rádi a co pro nás ti druzí znamenají. S kým budeme tvořit, uskutečňovat, milovat a žít a komu bude patřit všechen čas na světě.

"Udělejme pro lásku a své milé něco velkého, buďme spolu."

BELTANE 1.5. 2019

Je po dešti, slunce nás opět hřeje na duši. Máme tady začátek května, měsíc, který je zabarven láskou a vztahy samotnými. Můžeme poznat nové spřízněné duše, dny jsou na to připraveny.

Již několik měsíců po západu slunce lze zahlédnout poměrně vysoko na nebi nádherně zářící Venuši - Večernici, která velmi úzce souvisí s oslavou jara a láskou. Všechno krásně kvete, voní a my si uvědomujeme lásku kolem.

Astrologicky jsou na nebi dvě síly, které o svátku k Beltane zpívají. Luna je během dopoledne ještě stále v Rybách - umíme vyjadřovat větší krásu, lásku v srdci, s příslibem šťastných dnů. Vše co je potřeba se uzdravuje a odchází. Panuje úžasná esence lásky s milou loudavou atmosférou, která se táhne jako teplá řeka.

Odpoledne se Luna přemístí na území Berana, oslava jarní mocné síly, slavnosti ohně a nového života může začít.

Saturn se koncem dubna obrátil do zpětného chodu, něco se zpomaluje, omezuje, stabilizuje. Procházíme proměnou, takovou, jakou jsme sami schopni přijmout. Často nás nutí řešit své záležitosti, které jsme dlouho odkládali. Napravuje minulost, přináší nové souvislosti, nové vazby, které se skládají a doplňují do dokonalého obrazu jako mozaikové kamínky.

Saturnské učení je o nejhlubší lásce, pochopení, naslouchání jak být celiství, mít se rádi a jak jít životem. Samota a odmítání nás vede k samostatnosti. Stačí jen pochopit, že být sám je dar. Opakem je osamělost, jenž je cestou do pekel. Proto je potřeba ke všemu přistupovat s nadhledem a humorem. Žádá se po nás nikdy nekončící touha a kázeň, odvaha projít bolestí, pokora přijmout svou nedokonalost. A to vše znovu a znovu.

Krásné naplněné májové oslavy přeji.

Srdečně Petra

Archiv

Vložte svůj text...

Pátek 4.1 - sobota 6.1.2019

Chystá se Kozoroží novoluní s částečným zatměním: doba vhodná k půstu a redukčním dietám. Novoluní je nejlepší čas pro dobrá předsevzetí. Je návratem ke kořenům a vnitřním časem.

 • Luna v Kozorohu - ženské zemské znamení- země - kořen
 • Luna ubývá - konáme bez očekávání výsledku
 • Na zemi působí zvláštní síly, kterých můžeme využít. Jsme na území Kozoroha, ve kterém se zrcadlí také Rak. Podporuje vztah k domovu a rodině.
 • Luna v Kozorohu je dobrý základ pro praktické a pracovní činnosti. Narůstá zodpovědnost a píle. Pracujeme s trpělivostí a umíme si počkat na správný okamžik.
 • Představa osamělosti a pocit, že jsme na všechno sami je mylná. Přichází oddělenost, poustevnictví a spojení s milovanou přírodou.
 • Energie působí na kosti, kolena, ale také na ochrannou bariéru "kůži". Neměli bychom příliš zatěžovat kolena (zvláště zrozenci, kteří mají horoskop na 15°Kozoroha)

Luna v Kozorohu je pracovitá, ale také uzavřená a má pocit, že lásku dá najevo nejlépe odstupem a prací pro druhé. Své vášně a city dokonale skrývá. Naše lásky a radosti jsou méně okázalé, pro lásku pracujeme...

 • Dny Kozoroha jsou dny Kořenů s jeho silou. Luna vyzařuje síly, které velmi silně působí na kořeny v rostlině. Za novoluní však půda odpočívá.
 • prořezáváme rostliny, okraje lesů, konzervujeme a uskladňujeme kořenovou zeleninu. Chráníme stromy před okusováním zvěře.
 • Pečujeme o pleť, provádíme cílené pleťové terapie. Navštěvujeme kosmetický salon. Kozoroh obnovuje strukturu pleti do hloubky. Dopřejme tělu relaxaci, svaly a klouby uvolněme masáží. Zastřihujeme a upravujeme si nehty na nohou i rukou. Svým vlasům dodáváme výživu, neboť vlasy jsou odpadem kostí.
 • Je čas rozhýbat své ztuhlé tělo a páteř. Sportovci, kteří mají poškozený meniskus, by se měli dnes vyhýbat fyzickým výkonům. Organismus velmi reaguje na změny počasí a tlaku. Máme malou potřebu žízně, proto dodržujme pitný režim.
 • Od nepaměti používal člověk drahé kameny jako prostředek k upevnění zdraví či opětovnému nalezení rovnováhy organismu. Použijme například křišťál, malachit, růženín či lapis lazuli. Ovlivňují stavy duševní tísně, negativních myšlenek i špatnou náladu.

Bylinkou dne je Kostival, nazývaný sběratelem kostí. Vypráví příběh o rozpadu a vytvoření z toho co zbylo nového. Bylinka nám daruje to nejcennější, svůj vlastní kořen. Uklidňuje a hojí kůži, tiší bolest kloubů a působí při zlomeninách. Je symbolem základů a spojení s předky. Je skvělým hnojivem a přínosem pro organickou zahradu. Kostival používáme při aromaterapii nebo jako hojivou mast pro bolavé kosti. Vhodné je pití čaje Lapačo při revmatismu a artritidě.

Lunární rada: "Možná právě teď nastala chvíle, abychom se otevřeli vůči méně předpověditelnému a někdy svobodnějšímu způsobu nahlížení na věci, které mohou přinést do života zázraky."