DETOXIKACE PODLE AJURVÉDY

S Ajurvédou se díváme hlouběji, nasloucháme... Posilujeme fyzické tělo - lymfu, kosti, svaly, fascie, kůži, krev, trávící systém. Jíme speciální stravu, odlehčenou od lepku a kalorií, která je zároveň lahodná, velmi výživná a která pozvedne naši krásu.

Posilujeme a harmonizujeme tělo bylinami a pravým Ghee.


Ošetřujeme své emoce a mysl masážemi a aromaterapeutickými esencemi. Dotek léčí emoce všeho druhu, věnujme nádhernou péči sami sobě. 

Pojďme se hýčkat.

NOVOLUNÍ VE VODNÁŘI

 4.února 2019 

Luna ohlašuje, že se chystá novoluní (ve večerních hodinách krátce po 22:00 středoevropského času), které disponuje obrovskou silou a kreativitou. Vzývá nás, abychom okamžitě zrealizovali své plány, kdy můžeme nastartovat velmi zajímavý projekt
s originálními myšlenkami.

Ve Vodnáři máme bystrost, intelekt, přátelskou atmosféru a chuť zkusit něco nového. Den má své nenapodobitelné kouzlo se závanem romantiky a nápady, jak se skvěle bavit. Před námi je tisíc kilometrů čeho? - Dobrodružství, nespoutanosti, adrenalinu a svobody. Vodnář svolává všechny své přátelé a kamarády široko daleko se slovy - pojďme se bavit. Myšlenky se točí kolem náročnějších témat s velkým tlakem na psychiku, než je obvyklé. Dbejme proto na dostatečný přísun vitamínu, minerálu a tekutin. Vyhýbejme se škodlivým myšlenkám, které nabourávají zdraví, konfliktům, nadměrné zátěži, ale i lenošení. Držme si zlatý střed. Novoluní je důležité pro Vodnáře a Lvy. Na astrologické události jsou bohaté dny. 

Venuše v neděli 3.2 vstoupila do Kozoroha a doplnila tak vodnářské novoluní. Po celý měsíc můžeme čerpat z nápadů velmi prakticky a to podstatné zrealizovat dobrým způsobem s trvalou hodnotou. Venuše v Kozorohu ukazuje, co máme rádi, co je pro nás důležité, s kým jsme rádi, šťastni a co potřebujeme k životu. Máme možnost volby, volíme srdcem, láskou a s dobrou vůlí. Saturn v sextilu na Neptun uklidňuje a stabilizuje emoce. Máme schopnost pracovat s intuicí a používat ji. Aspekt je dobrý pro úklid v našich emocích, ve vzpomínkách a lpění na něčem. 

K dnešnímu dni se ohlašuje začátek čínského nového roku Vepře. Podle čínské tradice by to měl být rok zajímavý a velmi tvůrčí, s důrazem na nové projekty a týmovou práci. Přeje cestování, studiu, budování bydlení, nákupu a prodeji. Přináší také klidný rodinný život, plodnost, nové přírůstky do rodiny. Krásně nám to hvězdy nachystaly, co říkáte?

VENUŠE V KOZOROHU 

od 3.února - 1.března 2019 

Venuše je bohyně lásky, věrnosti, tvořivosti a manželství. Má tisíc podob lásky... 

Chystá se změna atmosféry, mění se naše hodnoty, láska, touha po kráse a harmonii. Venuše má letošní rok velmi dobré konstelace, upevňuje v nás optimismus a radost ze života. 

Nyní dojíždí Venuše ve Střelci, která byla velmi vztahově aktivní s ochotou spolupracovat a bavit se. Možná jsme se setkali se zajímavým dobrodružstvím či experimentem, i za cenu mírného rizika. S únorem přichází změna v podobě Kozoroží Venuše, která o své zdraví a krásu pečuje smysluplně. Naznačuje důkladnost a opatrnost ve věcech lásky a radosti. Možná se setkáme s odvrácenou stranou lásky, která láskou není. Chlad, nezájem, rozchod. Odcházíme od toho, čím nejsme, od těch, kteří nám předali informaci o nás, ale kdybychom zůstali, ztratili bychom tentokrát sebe. 

Pod vlivem Venuše v Kozorohu pro lásku pracujeme, možná máme pocit, že lásku dáme najevo slušností, odstupem a práci pro druhé. Zdroj lásky je zasypán jako stará studna, proto je potřeba dle starých tradic tento pramen vyčistit a znovu vyzařovat tento žár, teprve pak může dojít i k setkání s láskou a setkání srdcí, kdy dvě celistvé bytosti přijímají odlišnost toho druhého. 

Venuše je čistá kráska, plachá a skromná. V jejím nitru je skrytý poklad, který máme všichni v sobě. Pravá krása totiž není hezká tvář, ale pochází ze srdce z dobroty, krásného pocitu a sounáležitosti. Energie bublá mírně s úsporným režimem a láska vydrží mnohem déle. Je to láska trvalá, která přečká vše s vnitřním žárem a příslibem věcí příštích. 

Vztahy započaté ve Venuši v Kozorohu mají tendence zrát jako víno. Láska a cit prochází pradávnou moudrostí. Na nebi se Venuše dotýká Urana: máme tady příjemná překvapení, milé setkání a možná i příležitost k lásce.

   TEMNÝ MĚSÍC VE LVU

pondělí 21. ledna 2019 - zatmění

Luna se krásně kulatí a naplňuje. V ranních pondělních hodinách bude zakrytá zemským stínem a my budeme v okamžiku, který očišťuje. Možná nastal čas nechat staré cesty zaniknout a vydat se novými. Nebem se ozývá melodie sounáležitosti, lásky a setkání srdcí.
Slunce ve Vodnáři je odpradávna za úplňku v opozici na Lunu ve Lvu.

Jsme nasyceni zábavnou a kreativní Lví energií.
Co by pro nás temný Lví měsíc mohl udělat?
Klidných dnů si moc neužijeme, naopak budou velmi pestré a košaté. Luna kvadrát Uran hovoří o divokém a uspěchaném úplňku. Jsme odvážnější a máme nové plány, které však nemusí vždy vyjít.
Úplněk opět už tradičně promlouvá do partnerských a mezilidských vztahů, můžeme hledat novou práci nebo nový vztah. Řeší se naše touhy, lásky, partnerství, děti a intimita. Je dobré si uvědomit, že stabilní vztahy jsou tvořeny láskou, laskavostí, důvěrou a empatií. Jakmile jedno z toho chybí, vše upadá.
Silná sluneční energie s Vodnářem naproti může pomoci překročit své stíny, silná traumata s mocným vnitřním propojením.
O Lvu se říká, že je pyšný, panovačný, touží po obdivu a podmaňuje si své okolí, ale v pozitivním světle dokáže všechno brát s nadhledem a humorem. Když nalezne sebe, jde ke slunci. Je to zkouška našeho sebevědomí, pokud jsme srovnaní a zakotvení ve vlastní hodnotě, podpoří v nás velkorysost, podnikavost a optimismus. Jestli o sobě pochybujeme, může se ukazovat tendence předvádět se a dokazovat své schopnosti sobě i druhým.
Žádá se po nás, abychom navázali vztah se sebou a zůstali sví, jedineční...
Slunce v neděli 20. ledna vstupuje do vzdušného znamení Vodnáře a nám začíná zajímavý měsíc. Dopřáváme si svobodu v myšlení i projevu. Vodnářská otevřenost, přátelskost a entuziasmus se otevírá. Potkáváme se, abychom si povídali, dozvídali a sdíleli :-)
Mars míří k Saturnu v náročných vazbách. Tlačíme na realizaci svých představ, ale jsme vystaveni silám, kterým ani nerozumíme. Přichází spoustu práce, starostí, hodně tvrdosti a také zdravotní problémy. Hlídejme si srdíčko a krevní tlak. Časté jsou bolesti páteře a zad. Nezapomeňme na dobrou náladu a vše, co podporuje radost ze života.
Venuše v trigonu na Mars je silný prvek na tvořivost, na hry mezi mužem a ženou s příjemnou důvěrností. Mars s Venuší kráčí po své ohnivé cestě se silnou kuráží a schopnosti rychle jednat. Zamotává se nám hlava. Avšak podivné dny stále trvají - v pocitech nemáme vůbec jasno. A je tu ještě něco, co hledáme, zatím je to mlhavá touha po něčem, lehká nespokojenost a nenasměrovaná energie. I to je jedna z našich stránek, přijměme ji.přednáška PŘÍRODNÍ LÉKÁRNA 10.10. 2017

od 15-17hod v Chlebovicích

přednáška POSVÁTNÉ SYMBOLY 21. 9. 2017

od 18:00-21:00hod ve studiu Luna

Stává se vám také, že vás zaujme znak, obraz, písmeno či symbol? Možná je vidíte všude kolem, ale neznáte jejich význam. Vstupují Vám do snu a přinášejí šifru, kterou nemůžete odhalit?

Slova, celé věty, jazyk symbolů a jejich zobrazení v sobě skrývají mnoho, otevírají informační kanály- rozhovory nesou zvuky tvoření. Jsou jako otevřená, kniha z které můžeme číst.

Proto srdečně pro všechny mající zájem, otevírám seminář Posvátné symboly.

Seznámíme se s moudrostí síly Allat, s různými symboly a vyobrazeními, které jsou neustále kolem nás. Pocítíme na vlastní kůži, jak přidělená síla vzájemně působí, jak se spojuje ve světě s konstrukcí člověka. Povíme si o aktivaci a práci s tímto prostorem. Tyto informace však vyžadují hluboké pochopení.

Za zmínku stojí keltské uzly, spirály, kruhy, krychle, pyramidy, kříž, kosočtverec, čtverec a číše ve tvaru půlměsíce - Kosmická geometrie.

Je dobré vzpomenout si na dávné znalosti, které jsou z velké většiny ztraceny, ale symboly a znaky nám zůstaly.

Připravené jsou meditace( změněný stav vědomí) a duchovní praktiky, díky kterým poznáváme svět za hranicemi trojrozměrné dimenze. Vede nás nejdokonalejší nastroj, kterým je šestý smysl.

Velmi se těším na milé společné bádání, sdílení a práci na sobě.

AJURVÉDA

starodávné umění života

20. dubna 2017 od 18:00-20:00 hod | cena 150 kč

Začíná jaro a možná právě Vám do života vstoupili starosti, únava, zdravotní omezení a s tím vším spojené stresy. Točíte se v kruhu nebo stojíte před důležitým rozhodnutím? Přemýšlíte, zda žijete svůj sen nebo jste se ho vzdali? Chcete zlepšit své zdraví, lásku, štěstí, výkonnost, linii či dosáhnout dlouhověkosti?

O tom všem a ještě víc, vám odhalí Ajurvéda, proud vědění, jenž učí vidět více. Vypráví o starobylém léčitelství, bylinách, minerálech, kořeních, technikách, dávných receptech a postupech, ze kterých i dnes můžeme čerpat mnoho užitečných informací.

Zvu vás na seminář Ajurvéda umění dlouhověkosti a védském systému.

Povíme si o přítomnosti pěti prvků, jenž jsou známy jako Tri dóši- bio energie, které ovlivňují zdraví. Seznámíme se s léčivy, vyrobené z rostlin a minerálů. Za zmínku stojí strava dle ajurvédských principů a dechová cvičení na orgánové soustavy Surma Kala, Chandra Kala, Pranajáma.