DETOXIKACE PODLE AJURVÉDY

S Ajurvédou se díváme hlouběji, nasloucháme... Posilujeme fyzické tělo - lymfu, kosti, svaly, fascie, kůži, krev, trávící systém. Jíme speciální stravu, odlehčenou od lepku a kalorií, která je zároveň lahodná, velmi výživná a která pozvedne naši krásu.

Posilujeme a harmonizujeme tělo bylinami a pravým Ghee.

Ošetřujeme své emoce a mysl masážemi a aromaterapeutickými esencemi. Dotek léčí emoce všeho druhu, věnujme nádhernou péči sami sobě. 

Pojďme se hýčkat.

LYMFODRENÁŽ


Lymfodrenáž je speciální technika, která obnovuje a zvyšuje oběh lymfy. Zlepšuje látkovou výměnu a detoxikuje. Zázračná tekutina, proudící naším tělem, velmi účinně odvádí toxické látky z těla a ovlivňuje náš imunitní systém.


 • je vhodná při detoxikaci
 • předchází vzniku křečových žil
 • při pocitu těžkých nohou dává úlevu
 • celulitida 1-4 stupně
 • při otocích na těle i v obličeji včetně otoků očních víček
 • při bolestech hlavy, migrénách, únavě a psychických problémech
 • remodeluje a zpevňuje pokožku

NOVOLUNÍ VE VODNÁŘI

 4.února 2019 

Luna ohlašuje, že se chystá novoluní (ve večerních hodinách krátce po 22:00 středoevropského času), které disponuje obrovskou silou a kreativitou. Vzývá nás, abychom okamžitě zrealizovali své plány, kdy můžeme nastartovat velmi zajímavý projekt
s originálními myšlenkami.

Ve Vodnáři máme bystrost, intelekt, přátelskou atmosféru a chuť zkusit něco nového. Den má své nenapodobitelné kouzlo se závanem romantiky a nápady, jak se skvěle bavit. Před námi je tisíc kilometrů čeho? - Dobrodružství, nespoutanosti, adrenalinu a svobody. Vodnář svolává všechny své přátelé a kamarády široko daleko se slovy - pojďme se bavit. Myšlenky se točí kolem náročnějších témat s velkým tlakem na psychiku, než je obvyklé. Dbejme proto na dostatečný přísun vitamínu, minerálu a tekutin. Vyhýbejme se škodlivým myšlenkám, které nabourávají zdraví, konfliktům, nadměrné zátěži, ale i lenošení. Držme si zlatý střed. Novoluní je důležité pro Vodnáře a Lvy. Na astrologické události jsou bohaté dny. 

Venuše v neděli 3.2 vstoupila do Kozoroha a doplnila tak vodnářské novoluní. Po celý měsíc můžeme čerpat z nápadů velmi prakticky a to podstatné zrealizovat dobrým způsobem s trvalou hodnotou. Venuše v Kozorohu ukazuje, co máme rádi, co je pro nás důležité, s kým jsme rádi, šťastni a co potřebujeme k životu. Máme možnost volby, volíme srdcem, láskou a s dobrou vůlí. Saturn v sextilu na Neptun uklidňuje a stabilizuje emoce. Máme schopnost pracovat s intuicí a používat ji. Aspekt je dobrý pro úklid v našich emocích, ve vzpomínkách a lpění na něčem. 

K dnešnímu dni se ohlašuje začátek čínského nového roku Vepře. Podle čínské tradice by to měl být rok zajímavý a velmi tvůrčí, s důrazem na nové projekty a týmovou práci. Přeje cestování, studiu, budování bydlení, nákupu a prodeji. Přináší také klidný rodinný život, plodnost, nové přírůstky do rodiny. Krásně nám to hvězdy nachystaly, co říkáte?

VENUŠE V KOZOROHU 

od 3.února - 1.března 2019 

Venuše je bohyně lásky, věrnosti, tvořivosti a manželství. Má tisíc podob lásky... 

Chystá se změna atmosféry, mění se naše hodnoty, láska, touha po kráse a harmonii. Venuše má letošní rok velmi dobré konstelace, upevňuje v nás optimismus a radost ze života. 

Nyní dojíždí Venuše ve Střelci, která byla velmi vztahově aktivní s ochotou spolupracovat a bavit se. Možná jsme se setkali se zajímavým dobrodružstvím či experimentem, i za cenu mírného rizika. S únorem přichází změna v podobě Kozoroží Venuše, která o své zdraví a krásu pečuje smysluplně. Naznačuje důkladnost a opatrnost ve věcech lásky a radosti. Možná se setkáme s odvrácenou stranou lásky, která láskou není. Chlad, nezájem, rozchod. Odcházíme od toho, čím nejsme, od těch, kteří nám předali informaci o nás, ale kdybychom zůstali, ztratili bychom tentokrát sebe. 

Pod vlivem Venuše v Kozorohu pro lásku pracujeme, možná máme pocit, že lásku dáme najevo slušností, odstupem a práci pro druhé. Zdroj lásky je zasypán jako stará studna, proto je potřeba dle starých tradic tento pramen vyčistit a znovu vyzařovat tento žár, teprve pak může dojít i k setkání s láskou a setkání srdcí, kdy dvě celistvé bytosti přijímají odlišnost toho druhého. 

Venuše je čistá kráska, plachá a skromná. V jejím nitru je skrytý poklad, který máme všichni v sobě. Pravá krása totiž není hezká tvář, ale pochází ze srdce z dobroty, krásného pocitu a sounáležitosti. Energie bublá mírně s úsporným režimem a láska vydrží mnohem déle. Je to láska trvalá, která přečká vše s vnitřním žárem a příslibem věcí příštích. 

Vztahy započaté ve Venuši v Kozorohu mají tendence zrát jako víno. Láska a cit prochází pradávnou moudrostí. Na nebi se Venuše dotýká Urana: máme tady příjemná překvapení, milé setkání a možná i příležitost k lásce.

   TEMNÝ MĚSÍC VE LVU

pondělí 21. ledna 2019 - zatmění

Luna se krásně kulatí a naplňuje. V ranních pondělních hodinách bude zakrytá zemským stínem a my budeme v okamžiku, který očišťuje. Možná nastal čas nechat staré cesty zaniknout a vydat se novými. Nebem se ozývá melodie sounáležitosti, lásky a setkání srdcí.
Slunce ve Vodnáři je odpradávna za úplňku v opozici na Lunu ve Lvu.

Jsme nasyceni zábavnou a kreativní Lví energií.
Co by pro nás temný Lví měsíc mohl udělat?
Klidných dnů si moc neužijeme, naopak budou velmi pestré a košaté. Luna kvadrát Uran hovoří o divokém a uspěchaném úplňku. Jsme odvážnější a máme nové plány, které však nemusí vždy vyjít.
Úplněk opět už tradičně promlouvá do partnerských a mezilidských vztahů, můžeme hledat novou práci nebo nový vztah. Řeší se naše touhy, lásky, partnerství, děti a intimita. Je dobré si uvědomit, že stabilní vztahy jsou tvořeny láskou, laskavostí, důvěrou a empatií. Jakmile jedno z toho chybí, vše upadá.
Silná sluneční energie s Vodnářem naproti může pomoci překročit své stíny, silná traumata s mocným vnitřním propojením.
O Lvu se říká, že je pyšný, panovačný, touží po obdivu a podmaňuje si své okolí, ale v pozitivním světle dokáže všechno brát s nadhledem a humorem. Když nalezne sebe, jde ke slunci. Je to zkouška našeho sebevědomí, pokud jsme srovnaní a zakotvení ve vlastní hodnotě, podpoří v nás velkorysost, podnikavost a optimismus. Jestli o sobě pochybujeme, může se ukazovat tendence předvádět se a dokazovat své schopnosti sobě i druhým.
Žádá se po nás, abychom navázali vztah se sebou a zůstali sví, jedineční...
Slunce v neděli 20. ledna vstupuje do vzdušného znamení Vodnáře a nám začíná zajímavý měsíc. Dopřáváme si svobodu v myšlení i projevu. Vodnářská otevřenost, přátelskost a entuziasmus se otevírá. Potkáváme se, abychom si povídali, dozvídali a sdíleli :-)
Mars míří k Saturnu v náročných vazbách. Tlačíme na realizaci svých představ, ale jsme vystaveni silám, kterým ani nerozumíme. Přichází spoustu práce, starostí, hodně tvrdosti a také zdravotní problémy. Hlídejme si srdíčko a krevní tlak. Časté jsou bolesti páteře a zad. Nezapomeňme na dobrou náladu a vše, co podporuje radost ze života.
Venuše v trigonu na Mars je silný prvek na tvořivost, na hry mezi mužem a ženou s příjemnou důvěrností. Mars s Venuší kráčí po své ohnivé cestě se silnou kuráží a schopnosti rychle jednat. Zamotává se nám hlava. Avšak podivné dny stále trvají - v pocitech nemáme vůbec jasno. A je tu ještě něco, co hledáme, zatím je to mlhavá touha po něčem, lehká nespokojenost a nenasměrovaná energie. I to je jedna z našich stránek, přijměme ji.


 ~Lunární týdenní kalendář 31.12 - 6.1 2019~

Pondělí - úterý 31.12 - 1.1 2019

 • Luna ve Štíru - ženské vodní znamení, voda -list
 • Luna ubývá, hýbe jen s tím, co je zralé. Úbytkem lunárního světla se stahujeme stále víc dovnitř.
 • Mocně působí na vyměšovací orgány, močový měchýř, intimní a anální oblast, sexualita, zevní genitál, pohlavní choroby, pohlavní žlázy, prostata, geny. O tyto oblasti pečujeme a nezatěžujeme je.
 • Štír vládne regeneraci, materiálnu, penězům, firmě a sexualitě.
 • Jsme na území Štíra versus Býk (hlídejme si krk, šiji, mandle, nosohltan, štítnou žlázu, uši, spodní čelist). Lunární vliv působí na čich, chuť. Chlad zimních měsíců způsobuje ztuhlost šije, (citlivá ramena a bolesti uší).
 • Luna ve Štíru je nanejvýš tajemná a je plná intenzivních zážitků. Je tu duchovní síla a hloubka poznání. Stahuje pozornost dovnitř, k vnitřním procesům, k financím, křivdám, vášním, žárlivosti, k věcem zdravotním. Žijeme intenzivně.
 • Naše prožívání dostává cejch naléhavosti a tíživosti. Prohlubuje se schopnost vnímat.
 • Učení o kouzlu Luny ve Štíru je prastaré a léty vyzkoušené. Vodní dny jsou vhodné k zalévání rostlinek, bylinek i květin.
 • Jsou dny listu - dnes zasazené rostliny budou mít obzvláště čarovnou moc.
 • Je čas praní, veškeré skvrny jdou z prádla dobře odstranit

Provádějme koupele, převážně sedací bylinné pro intimní oblast s řebříčkem lékařským a detoxikační procedury. Doporučují se masáže křížové oblasti. Všechno, co uděláme pro pohlavní orgány má silné léčivé účinky. Kromě operací. Posilujeme pánevní dno.

Léčivá rostlinka pro tyto dny: Echinacea - pro imunitní systém, k přípravě jídel používáme Kurkumu. Při zánětu močového měchýře či ledvinových kamenech je doporučován Berberis v homeopatické potenci.

 • Máme odhodlání plavat s proudem.
 • Voda pomáhá zklidnit, procházka v přírodě a kolem vody působí hojivě a harmonizuje emoce.

"Dejme průchod vášni, nikoli žárlivosti. Využijme sílu vůle, ale nechtějme manipulovat. "

Středa - pátek 2.1 - 4.1 2019

 • Luna ve Střelci - pohyblivé mužské znamení, oheň - plod

 • Luna stále ubývá - můžeme odpustit sobě i druhým.
 • Mocně působí na páteř, bederní i křížovou kost, kyčelní kloub, stehna, pohyblivost, revmatismus. Bolavé klouby, namožené zápěstí a křečové žíly se ozývají.
 • dávejme pozor na pády, zvláště je-li náledí. Nepropadejme hněvu. Couvající Luna způsobuje nekontrolovatelné reakce se sklony brát se příliš vážně. Tendence dokazovat své schopnosti a kvality sobě i druhým.
 • Jsme na ose Střelce a Blížence. V každém Střelci se skrývá Blíženec. Psychika je nestabilní.
 • Luna má přístup k jiným zdrojům poznání - inspirace, vnuknutí, nápady nepotřebují žádné zdůvodnění. Jsme v oblaku dobroty, velkorysosti a ochotě pomoci.

Luna ve Střelci je plná nadšení a optimismu. Máme mnoho chuti něco dělat a dokázat. Hledáme nové možnosti, prostory, pravdu a víru. Nese nejhlubší přání, ale také strachy a obavy. Potřebujeme slyšet, pochopit a vyslovit. Nálada jiskří jako perlivé víno a náš smysl pro humor dáváme všem na odiv. Dobrodružství nás láka, cesty baví a sport přitahuje.

 • Pojďme ven, příroda a čerstvý vzduch budou v těchto dnech čarovat s naší psychikou!

Jsou vhodné masáže, které uvolní bolavé a ztuhlé svaly. Chcete-li, můžete svou pozornost zaměřit k odstraňování celulitidy- masírujte si stehna kvalitním pleťovým olejem. Velmi vhodné jsou lymfatické masáže. Je vhodný čas ošetřovat si žíly mazáním z kaštanu a pomerančových esencí na celulitidu.

 • Ohnivé dny jsou vhodné k posilování nohou, stehen a boků. Provádějte cvičení na pěkné nohy a stehna. Vhodný je běh a jízda na kole.
 • Pijeme kopřivový čaj k čištění krve. Při namožení zad je doporučována kostiválová mast, používání Arniky, u bolestí z homeopatie se doporučuje Hypericum a dobrý fyzioterapeut.

Můžeme provádět nátěry a malby. Oheň je nám pomocníkem, můžeme spálit vše, co už nepotřebujeme. Čistíme kamna a krby. Je také skvělý okamžik k čištění oken, zůstanou dlouho čistá.

Uvědomujeme si vztahy, koho máme rádi a co pro nás ti druzí znamenají. S kým budeme tvořit, uskutečňovat, milovat a žít a komu bude patřit všechen čas na světě.

"Udělejme pro lásku a své milé něco velkého, buďme spolu."

Pátek 4.1 - sobota 6.1.2019

Chystá se Kozoroží novoluní s částečným zatměním: doba vhodná k půstu a redukčním dietám. Novoluní je nejlepší čas pro dobrá předsevzetí. Je návratem ke kořenům a vnitřním časem.

 • Luna v Kozorohu - ženské zemské znamení- země - kořen
 • Luna ubývá - konáme bez očekávání výsledku
 • Na zemi působí zvláštní síly, kterých můžeme využít. Jsme na území Kozoroha, ve kterém se zrcadlí také Rak. Podporuje vztah k domovu a rodině.
 • Luna v Kozorohu je dobrý základ pro praktické a pracovní činnosti. Narůstá zodpovědnost a píle. Pracujeme s trpělivostí a umíme si počkat na správný okamžik.
 • Představa osamělosti a pocit, že jsme na všechno sami je mylná. Přichází oddělenost, poustevnictví a spojení s milovanou přírodou.
 • Energie působí na kosti, kolena, ale také na ochrannou bariéru "kůži". Neměli bychom příliš zatěžovat kolena (zvláště zrozenci, kteří mají horoskop na 15°Kozoroha)

Luna v Kozorohu je pracovitá, ale také uzavřená a má pocit, že lásku dá najevo nejlépe odstupem a prací pro druhé. Své vášně a city dokonale skrývá. Naše lásky a radosti jsou méně okázalé, pro lásku pracujeme...

 • Dny Kozoroha jsou dny Kořenů s jeho silou. Luna vyzařuje síly, které velmi silně působí na kořeny v rostlině. Za novoluní však půda odpočívá.
 • prořezáváme rostliny, okraje lesů, konzervujeme a uskladňujeme kořenovou zeleninu. Chráníme stromy před okusováním zvěře.
 • Pečujeme o pleť, provádíme cílené pleťové terapie. Navštěvujeme kosmetický salon. Kozoroh obnovuje strukturu pleti do hloubky. Dopřejme tělu relaxaci, svaly a klouby uvolněme masáží. Zastřihujeme a upravujeme si nehty na nohou i rukou. Svým vlasům dodáváme výživu, neboť vlasy jsou odpadem kostí.
 • Je čas rozhýbat své ztuhlé tělo a páteř. Sportovci, kteří mají poškozený meniskus, by se měli dnes vyhýbat fyzickým výkonům. Organismus velmi reaguje na změny počasí a tlaku. Máme malou potřebu žízně, proto dodržujme pitný režim.
 • Od nepaměti používal člověk drahé kameny jako prostředek k upevnění zdraví či opětovnému nalezení rovnováhy organismu. Použijme například křišťál, malachit, růženín či lapis lazuli. Ovlivňují stavy duševní tísně, negativních myšlenek i špatnou náladu.

Bylinkou dne je Kostival, nazývaný sběratelem kostí. Vypráví příběh o rozpadu a vytvoření z toho co zbylo nového. Bylinka nám daruje to nejcennější, svůj vlastní kořen. Uklidňuje a hojí kůži, tiší bolest kloubů a působí při zlomeninách. Je symbolem základů a spojení s předky. Je skvělým hnojivem a přínosem pro organickou zahradu. Kostival používáme při aromaterapii nebo jako hojivou mast pro bolavé kosti. Vhodné je pití čaje Lapačo při revmatismu a artritidě.

Lunární rada: "Možná právě teď nastala chvíle, abychom se otevřeli vůči méně předpověditelnému a někdy svobodnějšímu způsobu nahlížení na věci, které mohou přinést do života zázraky."


přednáška PŘÍRODNÍ LÉKÁRNA 10.10. 2017

od 15-17hod v Chlebovicích

přednáška POSVÁTNÉ SYMBOLY 21. 9. 2017

od 18:00-21:00hod ve studiu Luna

Stává se vám také, že vás zaujme znak, obraz, písmeno či symbol? Možná je vidíte všude kolem, ale neznáte jejich význam. Vstupují Vám do snu a přinášejí šifru, kterou nemůžete odhalit?

Slova, celé věty, jazyk symbolů a jejich zobrazení v sobě skrývají mnoho, otevírají informační kanály- rozhovory nesou zvuky tvoření. Jsou jako otevřená, kniha z které můžeme číst.

Proto srdečně pro všechny mající zájem, otevírám seminář Posvátné symboly.

Seznámíme se s moudrostí síly Allat, s různými symboly a vyobrazeními, které jsou neustále kolem nás. Pocítíme na vlastní kůži, jak přidělená síla vzájemně působí, jak se spojuje ve světě s konstrukcí člověka. Povíme si o aktivaci a práci s tímto prostorem. Tyto informace však vyžadují hluboké pochopení.

Za zmínku stojí keltské uzly, spirály, kruhy, krychle, pyramidy, kříž, kosočtverec, čtverec a číše ve tvaru půlměsíce - Kosmická geometrie.

Je dobré vzpomenout si na dávné znalosti, které jsou z velké většiny ztraceny, ale symboly a znaky nám zůstaly.

Připravené jsou meditace( změněný stav vědomí) a duchovní praktiky, díky kterým poznáváme svět za hranicemi trojrozměrné dimenze. Vede nás nejdokonalejší nastroj, kterým je šestý smysl.

Velmi se těším na milé společné bádání, sdílení a práci na sobě.

AJURVÉDA

starodávné umění života

20. dubna 2017 od 18:00-20:00 hod | cena 150 kč

Začíná jaro a možná právě Vám do života vstoupili starosti, únava, zdravotní omezení a s tím vším spojené stresy. Točíte se v kruhu nebo stojíte před důležitým rozhodnutím? Přemýšlíte, zda žijete svůj sen nebo jste se ho vzdali? Chcete zlepšit své zdraví, lásku, štěstí, výkonnost, linii či dosáhnout dlouhověkosti?

O tom všem a ještě víc, vám odhalí Ajurvéda, proud vědění, jenž učí vidět více. Vypráví o starobylém léčitelství, bylinách, minerálech, kořeních, technikách, dávných receptech a postupech, ze kterých i dnes můžeme čerpat mnoho užitečných informací.

Zvu vás na seminář Ajurvéda umění dlouhověkosti a védském systému.

Povíme si o přítomnosti pěti prvků, jenž jsou známy jako Tri dóši- bio energie, které ovlivňují zdraví. Seznámíme se s léčivy, vyrobené z rostlin a minerálů. Za zmínku stojí strava dle ajurvédských principů a dechová cvičení na orgánové soustavy Surma Kala, Chandra Kala, Pranajáma.