Škola je založena podle starodávné tradice a slouží k prozkoumání podstaty života, zahrnuje odkrývání tajemství a připravuje na proměnu. Je navázáním na tradici, jež má hluboké kořeny. V dávných dobách lidé v Avalonu získávali vědění a možnost rozvíjet své schopnosti. Nahlíželi do skrytých souvislostí a spojovali je v jeden obraz. Nyní v tomto období jsou znovu otevřeny proudy a navazují prohlubovat schopnosti dávno zapomenutých umění.
Je to posvátné učení prastaré jako samotná země. Zahrnuje zasvěcení do těchto umění, síly kamenů a krystalů, moc písní, zvuku, tónu, alchymie řeči, léčení, herbální znalosti, tradice a moudrost příběhů. To vše je propojeno s přírodou, sluncem, měsícem a hvězdami, s celou galaxií, s posvátnou geometrii. 
Je nám předána schopnost probudit a vnímat hlubokou pravdu, abychom porozuměli věcem mezi nebem a zemí. Silné schopnosti napojit se na druhé, používat své instinkty, prožít vnitřní a vnější proměnu, naleznout své vášně a udělat pro ně vše, aby se staly skutečností. Osud – předivo času, vlákno života, úcta k životní cestě. To vše máme ve svých rukách díky napojení se na svou podstatu a přístupem k těmto vědomostem skrze světlo.
Možná zažíváte období, kdy sice nevíte, kam jdete, ale i tak si jdete za svým. Spaluje vás touha po vědění a nedá vám spát. Zamýšlíte se nad svou vizí, jak a kam dál. Stojíte na rozcestí…Třeba se vám do žil dostávají Lunární síly, které nutí udělat krok vpřed, vytváří na vás tlak udělat změnu, protože změna je vývoj…Burácejí vámi spousty emocí, ať už jsou dobré nebo špatné, vždy příjde čas, kdy si uvědomíte význam a hodnotu každé z nich.
Pokud vás volá Avalon, je to nyní váš čas k získání zkušeností života a proniknutí do učení samotného nitra dávných vědomostí. Nalezení své vlastní podstaty a sebepoznání. Necháme se překvapit, do jakých hloubek se vydáme. Brána do Avalonu je nyní otevřená, mlžný závoj je nyní odhalen…můžete vstoupit.
„ Vítám vás“.