Zimní Slunovrat 21.12.2017

21.12.2017 18:20

 

Slunovrat

 

Rok se s rokem sešel a je tady znovu zimní Slunovrat. Velmi mocný moment, kdy staré unavené slunce umírá a rodí se nové v temných časech roku.

Ještě je příležitost k pročištění všeho, co pročištěno být má, než zemře staré světlo uplynulého roku a zrodí se nové světlo, nová naděje. Zimní slunovrat je nekratším dnem v roce, kdy má slunce nejméně síly. Noci jsou dlouhé, ale již od zítřka se začínají prodlužovat. Vrcholí vše, co jsme se naučili a přichází změna.

 

Možná se chvějeme zimou z chladných dnů a nedostatkem odpočinku, snad i očekáváním věcí příštích. 

 

Ve vzduchu se štíplavě vznáší zima a snaží se nám zakousnout do kůže. Dochází ke změně atmosféry vstupem slunce do ženského zemského znamení Kozoroha. "Kam nechodí světlo slunce, tam chodí Kozoroh". Přichází astronomická zima. 

Protože dny jsou tmavé a chladné i nálada je vážnější a my se spojujeme s archetypem rodiny, tradicemi, přírodou, povinnostmi a spolehlivostí. Jsme pod vlivem dobrých  způsobů, spravedlnosti, pracovitosti a osvědčených klišé. Máme pevnou vůli. Všechny činnosti bereme velmi vážně. Když se však nedaří, tak jak bychom chtěli, příchází nespokojenost, rozmrzelost, melancholie a deprese.

Pomáhá si uvědomit, že není důležité, jaké trable nás v životě potkají, ale jak na ně zareagujeme. Kozoroží vliv vyvolává nepřízpůsobivost, jenž je cesta do pekel. Vzdát se, je někdy úlevné.

Takový je ten náš Kozoroh. Hrdé znamení a nerad žádá o pomoc. Zná svá práva a je velkým zastáncem rodiny, všechny jeho cesty vedou domů.

 

Pro nás jsou nyní všechny záležitosti ve stadiu upevňování, uzemnění a odstranění, co není žádoucí. Užívejme si radost, aby se bolehlavem nestaly naše vlastní překážky. Ohlašují se společně nové začátky, bod obratu zejména pro zrozence znamení Kozoroha - ale néjen pro ně.

K dalším dnešním astrologickým aspektům přispívá Luna, která přešla z Kozoroha do vzdušného Vodnáře. Udělá průvan v peněženkách, v dobrodružství ale také v pracovním nasazení.

Venuše s Uranem nám představí naše hříšné radosti, úlety, originalitu, sílu změny pohledu s probuzením a vnímáním.

 

Užijme si krásný slunovrat s požehnáním. Ať se světlo vrátí do vašich srdcí ve zdánlivé temnotě.

 

Petra