Úplněk 30.dubna 2018 v čase Beltain

29.04.2018 22:12

 

Úplněk 30.dubna 2018 v čase Beltain

Měsíc se krásně kulatí. Jeho síla vrcholí z neděle na pondělí v ranních hodinách přesně ve 2:58 středoevropského času. Bude v dokonalém úplňku.

Jarní mocné síly a oslava zářícího ohně jsou doplněny mocným úplňkem ve Štíru, retrográdním Plutem a Saturnem. Vodní Luna nás dohání emocemi, vášněmi, vzrušením, zármutkem či touhou. 

A tak poslouchejme pozorně. Zdá se, že se poodhrnuje závoj, který odkrývá tajemství. Vládcem Štíra je retrográdní Pluto, jehož kosmická energie nese impulsy nespokojenosti a tlačí ze všech stran. Z této pravdy naskakuje „husí kůže“. Připomíná, že je potřeba něco vyřešit, k něčemu se vrátit a něčemu postavit tváří v tvář.  Luna ve Štíru je příznačná vnímavostí a magnetismem, jenž je daleko vyšší než v jiných dnech. Je to nejlepší doba pro milostná dobrodružství, což jsou skvělé konstelace pro Beltain – svátek ohně, lásky, plodnosti a tvoření. Esence lásky je přívětivá, krásná a neodolatelná. Dokáže z druhého vytáhnout to nejlepší. Uvědomujeme si lásku kolem nás, vyvolává v druhém tvořící změny.

Necháváme promlouvat časy pálení ohňů, slavíme tradici nesoucí vzpomínku na magii země se svými tradicemi a pověrami. Můžeme přivolat to, co je blízké našemu srdci.

Zralost, moudrost a rozvahu najdeme v pozitivním spojení Slunce v Býku (léčivé síly) s retrográdním Saturnem v Kozorohu. Přestože Saturn putuje nazpět a přináší zpomalení, limity a odmítání, nabízí uzemnění, zklidnění a stabilizaci. S tímto vládcem přechodových, hraničních a prahových prostorů strávíme spoustu času. Jsme pod ochranou.

Noci při úplňku jsou jasné a plné mystické atmosféry. Děkuji za lásku. 

Petra