Úplněk 2.ledna 2018

01.01.2018 21:19

 

Úplněk v Raku2.ledna 2018

Rozbíhá se první pracovní den. Na nebi se to krásně kulatí a přesně nad ránem ve 3:24hod středoevropského času nastává první úplněk v tomto měsíci. Další bude 31.ledna 2018 za úplného zatmění Luny. Úplněk nese vždy prvky nepohody, stresu a melancholie. Souboj Kozoroha versus Rak dává do pohybu tendence a události týkající se povinností, změn, dalších úkolů, rodinných modelů, jistot a bezpečí. Řeč Luny je ve větách o hlubokém podvědomí, romantice, mateřství a péči. Zacházíme s pocity, s intuicí, vnímáním a obětavostí. Luna navázána na Mars a Jupiter, přeje práci, aktivitě a vytrvalosti s dobrými úmysly a velkorysostí.

Dnešní úplněk je posílen konjunkcí mezi Sluncem a Venuše, je inspirací pro krásno, které se ztělesňuje všude kolem nás. Je příslibem v dobrý začátek, obchodování s dobrými výdělky a práci se skvělými výsledky. Letošním rokem je rokem Venuše obsahující všechny naše hříšné radosti a optimismus. Nese v sobě otázku, jak moc nás to vše baví a jaké je nadšení pro věc.

Zítra se bude točit Uran. Můžeme se připravit na nové příležitosti, které se naskytnou. Úplně to však není o klidu, ale spíše o netrpělivosti, nespokojenosti a nervozitě. Nese sebou překvapení, výstřednosti,zvraty v technických dovednostech, výpadky techniky, elektřiny či mobilních sítí. Uranským obratem musíme počítat s doprovodnými jevy. Měsíční uzly v navázání na Uran a Mars potvrzují, že náhody neexistují. Opět nás téměř neuvěřitelné náhody zavedou přímo tam, kam a ke komu máme dojít. V neharmonických horoskopech nás to zavede do slepých uliček, kde si uvědomíme, že něco postrádá smysl. Nepříjemné a velmi prudké zásahy lidí kolem nás budou možná velmi silné. Postupujme s nadhledem a nenechejme se tím vyvést z míry. Takže pomalu a s citem a bude to fajn.

Co pomáhá je Luna přecházející přes stálicí Arcturus ze souhvězdí pastevce. Držící nad námi svou ochrannou ruku a dohlíží.