Úplněk 11.dubna 2017

11.04.2017 12:23

 

Úplněk na počátku jara

(přesně v ranních hodinách 8:08hod)

Měsíc se krásně kulatí a naplňuje, mnohým způsobuje šílenství. Je to jeho medicína, prastarý způsob očisty těla, duše i emocí. 

Tento nátlak nelze přehlédnout, zdá se, že sedíme na vřídle, které kulminuje. Naše nervy jsou zasaženy a dávají o sobě vědět. Scény, hysterie, agrese, nemoci, technické kolapsy,náhlé úrazy, nehody a slova, která nejdou vzít zpátky se vznáší všude kolem. Luna až do večerních hodin je pod vlivem Urana, který si nebere servítky. Do Úplňku je zapojen t-kvadrát s Jupiterem, Plutem a Uranem a my máme pocit, že proplouváme peřejemi. 

" Abych pravdu řekla, i mě dostihly tyto planetární konstelace, kdy technika selhala a já byla bez počítače a astro programu. Proto se všem omlouvám, že jsem nedodávala informace, odehrávající se na nebi".

Nezbývá než se uklidnit a těšit se na Velký pátek, kdy Slunce přejde k Uranu a tyhle složité aspekty se konečně zklidní. V sobotu se Venuše osvobozuje z retrogradity, nabírá správný vítr do plachet a naše citová pouta se osvobozují. Možná jsme díky Venušiným dotekům poslední dva měsíce zjistili, že láska vládne všem a vychází z nitra. Někde nás posílila a někde oslabila, ale tohle láska dělává, i tak je to v rovnováze.

Za zmíňku stojí, že Venuši střídá Merkur a otáčí se do retrogradity směrem zpět. Před námi jsou tři týdny, kdy se budeme vracet ke svým myšlenkám, plánům, nedodělaným věcem. Možná není na škodu věnovat se pořádnému jarnímu úklidu v hlavě, provětrat mozkové závity a ujasnit si, co někomu chceme říct a jak. Co chceme napsat, sdělit a poslat na světlo.

Merkur je v Býku, proto i naše myšlenky, slova, komunikace stojí na pevných základech a jsou schopny se uskutečnit. Je to dar pevného znamení, které dodělává vše dokonce. A kdy jindy než před Velikonocemi, se můžeme vypořádat s minulostí a připravit se na nové... Smlouvy a dohody bych však opravdu raději nechávala na květen. :)

Stačí jen příjmout, jak to je. Dýchat, mít víru, být naprosto přirozený, úplně obyčejný, nijak a ničím netlačit. Mít čistou mysl a důvěru v nekonečněkrát nekonečno......

 

 

S láskou a úctou napsala  

Petra