Saturn vstupuje do Kozoroha

20.12.2017 10:07

 

 

Saturn v Kozorohu

 

Noc co noc se na obloze klene jiskřící hvězdná obloha, svědčící o nekonečnosti vesmíru. V žádné jiné roční době nebe nezáří takovým fantastickým bohatstvím hvězd jako je teď.  Pojďme se podívat, co se na nebi odehrává.

Za silný moment a velmi důležitý astrologický jev se postaral Saturn -strážce času, kdy se  po víc než dvou letech přesouvá do svého vlastního znamení Kozoroha. Prstence Saturnu zpívají, dekany jsou za hranicemi času. Saturn drží veškerou nebeskou tíži.

O Saturnu neúprosným soudci, již bylo napsáno mnoho příběhů a mýtu. Legendy vypráví o odvaze, trvání, stážci času,spravedlnosti, moudrosti, smrti a věčnosti. Je součásti přediva času a nalezení vnitřní síly a moci, které jsou v každém z nás. Mnohé z toho o čem vypráví je příjmout vše,tak jak je - v tom je pravé bohatství.

Vstupujeme do období podmínek času a svých vlastních limitů, které bude trvat až do roku 2020. Uvidíme všechna omezení a nedostatky.Saturn je představitelem moudrosti, trpělivosti a řádu. Planeta nás učí, jít si za tím svým a zaměřit se na cíl. Budeme překračovat strachy, hranice a obavy. Postupně stoupáme k vysněnému. Nebude to však jednoduché...něco za to bude chtít... - práci.

Nejenom my máme uklízecí maraton - takhle před vánoci. Nahoře se musí také dokonale zamést, aby bylo čisto v planetách. Se Saturnem v Kozorohu se trochu zpomalime, nastolíme řád a pořádek. Uvidíme, jak se to bude dařit s kvadraturou na Uran, která je velmi překvapující. Dráždí naše nervy a přináší bouře. Přinese vzrušení a rozvíří stereotypní vody života.

Hvězdný překlad zní, že jde o důvěru, kdy riskujeme vše, abychom dosáhli nemožného se schopností udržet stabilitu. Saturn nás vrací na na zem, budeme-li však hodně uzemnění, uvízneme v bahně emocí. 

Se Saturnem se učíme rozeznat, co je správné a co špatné - necháváme věci do sebe zapadnout. Toužíme znovu cítit, na co jsme zapomněli. Pokračujeme a navracíme se k platným hodnotám a hlubším myšlenkám. Práce je medicínou na melancholii, náladovost a deprese.

Saturnův dotyk vnáší vždy větší množství práce, fyzické i psychické výkony, přicházejí povinnosti, zdržení a starosti. Je zde však také jistota a zabezpečení. 

 

V dávných dobách astrologové dávno chápali smysl Saturna, ke kterému se tradičně připojuje i Jupiter. Věděli, co znamená vzdálený konec naší sluneční soustavy, oběžné dráhy těchto dvou planet. Kdy se spojují životy po životě napříč věky...

Stále se snažíme pochopit poselství Jupitera a Saturna, jenž má hlubší smysl a naléhavost. Saturn je čas, prostor a místo. Jupiter je duše jedince, která přišla na zem. Oba tito hráči ukazují, jak se bude vyvíjet jeho karma. My máme pracovat na své karmě, očišťovat ji  dobrými skutky, dorovnávat, využívat příležitosti a čekat na ten správný okamžik se schopností předvídat. Naplnit jednu nebo více tužeb, které zbyly z minulého života. Mějme na paměti, že život vede PRÁN a má svůj řád.

V horoskopech lidí vnáší Saturn s Jupiterem změny do partnerských vztahů, financí a práce. Snad uvidíme, kde je potřeba ustoupit, udělat kompromis a kde je potřeba zastat se sám sebe.Více vnímáme sebe a své radosti, ovšem mějme napaměti, že tam, kde je radost, musí zákonitě přijít smutek. Proto využijme schopnost být v nadhledu, jedině tak, jsme svobodní, volní a nestraní. Potom přichází odpoutanost.

 

Šťastní jsou ti, co mají v tomhle všem uklizeno, čisto a útulno (o tom a ještě víc hovoří rok 2018).

 

Zítra nastává Zimní Slunovrat, přichází nové světlo, potom, co staré a unavené zemřelo.