Předpověď neděle 30.dubna 2017

30.04.2017 12:29

 

Filipojakubská noc...Beltane - svátek lásky (Esbat)

Starobylá tradice k oslavám jara a přírody, kdy dochází ke změnám přírodních proudů, energie a sil.

Je den, kdy převládá a plní svou důležitou úlohu živel ohně. Vykuřování a pálení ohňů představuje ochranu před zlými silami, zbavuje toho, co už neslouží očišťuje od nepříjemných emocí a nemocí. Můžeme pustit všechno, co není láska. Filipojakubská noc je nocí mocných sil, které udržují všechno v přírodě v rovnováze (smrt i nový zrod, dobro i zlo, dravce i kořist). Zapalují se vatry očistného magického ohně a provádějí se obřady, rituály a věštění.

Energie Luny je při těchto krásných oslavách v Raku. Beltane tedy nese energie domova, rodiny, intuice, přitažlivostí, ochrany, soucitu a mateřství.Těšíme se s rodinou, přáteli a milenci. Oslavujeme lásku, plodnost, živočišnost a vášeň. Naprosto skvělý den pro početí a pro začátek nového.

Luna je z počátku v kvadrátu na Venuši a nám tak může dávat lehkou nenaladěnost. Postupně se však během dne propojí se Sluncem. Dvě světla s ženskou a mužskou energií jsou k sobě přitahována. Stejně tak i muž a žena.

Máme požehnání pro transformaci, abychom z nejhlubšího jádra změnili svůj život.

Oslavujme Beltane krásnou tradici a oslavu kola roku. Kolo života se neustále točí. Každý jsme v určitém místě svého života a cyklu. Vzpomínejme, vnímejme, radujme se tady a teď.

 

 

O svátcích přírody si můžete přečíst v článku Kolo roku aneb posvátné slavnosti.