1.září 2016 Novoluní v Panně s prstencovým zatměním Luny

01.09.2016 08:12

 

Zářijové novoluní se zatměním Slunce

Novoluní v Panně ve spojení s Dračí hlavou

 

Novoluní v Panně na desátém stupni v konjunkci na Dračí hlavě (Lunárním uzlu) nastává 1.září 2016 v jedenáct hodin středoevropského letního času. Viditelné na Madagaskaru.

 A je to tady, pomalu se blíží novoluní s prstencovým zatměním Slunce. Jsme v okamžiku, jež očišťuje. Příjměme jej a bežme dál, jsme už tak daleko. Nezastavujme se. Události, které bude potřeba řešit se projeví samy. 

Zatmění - rozhlížíme se kolem, cesta je skrytá za mlžnou clonou, vědomí je zastřené a ukrývá tajemství. Při ponoru do tohoto tajemství, zjistíme, že to skryté k nám promlouvá, abychom se zaměřili na svou cestu. Při zatmění dochází k zemětřesením jak v přírodě, tak i uvnitř nás.Všimli jste si toho někdy?  Slunce v Panně v opozici na Neptuna vypráví příběh, hovořící o touze vše pochopit a porozumět, upevnit a bezpečně zakořenit, zasadit na to správné místo. Narůstá chuť prosadit své cíle. Jenže ono to nejde, najednou je kolem spousta překážet a napadaných klacků. Přichází zklamání, melancholie, přecitlovělost, hněv a deprese. Opozice pobízí, abychom byli ve svém středu. Protože minimálně do konce týdne vše bude jinak, než jaké jsou naše představy. Má to jasný smysl: je potřeba opustit vlastnost mít vše pod kontolou a nechat se vést s důvěrou. Na scénu vstupují zvláštní zážitky, nepochopitelné souhry a události. Je to v pořádku, nechejme se vést. Je doba, kdy se v nás projevuje světlo, u někoho je to přes krásu a sílu, ale u jiných i přes bolest.

Každé novoluní je počátek nového, nyní je velmi zásadní pro školáky a studenty. Počátek školy a příjmutí zodpovědnosti je za velmi zajímavých astrologických vazeb. Rodí se nový úhel pohledu. Citliví z nás často špatně spí.

Zdravotně:V měsíci září se mohou projevit problémy se zažíváním, slepé střevo je mimořádně citlivé, opatrně na přetížení a natržení svalů,  u citlivějších jedinců se projevují oběhové potíže ve stehenní oblasti. Astmatici buďte obezřetní...

Je to prosté, naslouchejme potřebám svého těla a nenechejme se vykolejit se střety s nemoudrými jedinci. To přece zvládneme :)

Všem studentům a i školákům přeji krásné vykročení do školních lavic a příjemné obohacující studium. 

A mně nezbývá než vyzvat zatmění...." smím prosit?"... tanec může začít.

S láskou a úctou napsala Petra Radová