Novoluní V Býku 15.května 2018

15.05.2018 11:32

NOVOLUNÍ V BÝKU 15. května 2018

Novoluní v Býku nastává krátce před druhou hodinou odpoledne.

Luna se spojuje se Sluncem a vytváří atmosféru plnou života. Včerejšek nabídnul dobrou náladu i vůli. Pod vibracemi Býka plyne vše příznivě, bezpečně a poklidně. Jenže ono to jen tak vypadá…

Slunce s Lunou musí v těchto dnech projít přes obávanou stálici Algol, ze souhvězdí Persea, jež představuje hlavu medúzy. Nezbývá nám než uctít sílu této hvězdy a zapojit pokoru, čest a vnitřní autoritu. Stálice způsobuje totiž touhu sejít z cesty, lstivost, jedovatost a podivnosti. Nárůst síly, která příliš tlačí a není dobrá. Vliv Algola bude působit do pátku a je to síla.

Od úterý si pro nás hvězdy připravili nebeskou rošádu. Začíná to přestupem Urana do Býka, středeční přechod Marse do Vodnáře a čtvrteční vstup Venuše do Raka.

Spánek nepřichází nebo je přerušovaný. Zakopnout můžeme o své jistoty a materiální bezpečí. Měli bychom si dávat pozor na majetek a finance. Máme také nějakou dobu prostor pro nezávislost, originalitu, ale přesto budeme tíhnout ke starým tradicím, rodině a kořenům.

Za velmi mocnou vazbu se považuje Uran, který dnes přechází do Býka – silně ovlivňuje naši budoucnost. Nastává jakýsi posun a uvolnění života. Zasahuje do bankovnictví, nemovitostí, půdy a způsobu placení. Tenhle Uran může brát, ale i dávat. Mnoho věcí se bude měnit, včetně nás samotných. Již teď jsou značné otřesy země, ale i uvnitř nás. Nyní přichází síla z našeho nitra, tvořivost a píle pro krásný výsledek. Setkáme se s tvrdohlavostí, odhodláním, provokací a inovací. Téma je především vztahové, emocionální, ekonomické a finanční.  Uran zde bude pobývat do roku 2026 a velmi ovlivní znamení Býka a Štíra.