Novoluní v Beranu 16.dubna 2018

15.04.2018 23:50

Silné novoluní v Beranu 16. dubna 2018

BOD ZLOMU

Nad ránem těsně před čtvrtou hodinou nastává velmi silné novoluní na 26 stupni Berana. Je zasvěceno ohnivému živlu - jiskře života, kterou je dobré uctívat. V Luně je ohnivá síla, nespoutanost, shromažďuje v sobě novou energii - bod zlomu.

Luna je na Uranu a zesiluje se tak ještě víc význam novoluní. Hýbe s psychikou směrem ke stresu, konfliktům a neklidu, ale zároveň je to mimořádně zajímavé, protože jsme v prožitcích, které jak se zdá neznáme. To, co se odehrává v horoskopech posledních dní je docela pěkný „pal - mal“. Jen tak se to nevidí. 

Spánek přináší divoké sny, zpřetrhané spaní, nespavost či rozhřešení.

V době novoluní představujeme sebe a sebevyjádření, nové plány, tvůrčí nápady, nové začátky, dobrodružství a další inspirace. Překročení svých hranic a rychlé zvraty, nejsou výjimkou. Přicházejí k nám vize, jak chceme žít a s kým, abychom žili svůj sen :-) Končí přetvářky a předstírání. Nechybí bojovnost, odvaha, statečnost a organizační schopnosti. Beran je symbolem znovuzrození, je v něm hodně smíchu, hodně lásky a hodně života.

Uran bude brzy odcházet z ohnivého Berana (v květnu 2018 vstupuje do Býka) ale jak to tak bývá u silných vládců - svého postavení a vlivu se jen tak nevzdá. Jeho projevy jsou nyní hlubší, elektrizující, vzrušující, bouřlivější, překvapivější a náročnější. Často nic není, tak jak chceme. Co nám to nyní přináší?

- rozběhanou a náročnou energií. Všechno je naruby, zmatek, nepořádek, chaos.

- zdá se, že souboj s časem nikdy neskončí.

- nečekané události, prudké a náhlé změny.

- ztráta energie a vitality.            

- tlaky, ze kterých se nejde vyvléct. Strach a obavy co přijde.

- nutí nás vyjet se zajetých kolejí.

- způsobuje zvraty ve vztazích. Ukazuje vše, co neroste, nedýchá, nežije.

- napojení na vyšší vědomí, genialitu a vědění.

 

Nějakou dobu budeme ještě muset tyhle energie zvládat. Ve středu přejde Slunce přes Uranský úsek a v pátek vstoupí do stabilního Býka. Na místo beraní zbrklosti a odvahy přijde klidná síla býčích energií. Ale o tom až tento pátek:-)

Krásné novoluní přeji a hodně štěstí.