Novoluní středa 17.ledna 2018

16.01.2018 20:32

 

Novoluní v Kozorohu 17.ledna 2018

Lunární fáze Novu ve středu vrcholí krátce po čtvt na čtyři ráno. Tohle novoluní je velmi důležité pro Kozorohy, ale nejen pro ně. Na nebi je doslova „překozorohováno“ – šest planet v Kozorohu. Upřímně, možná cítíme na vlastní kůži přetížení zemských znamení. Kam se jenom podíváme všude jsou povinosti, tíha, odtažitost, chmury, samota, těžká práce a důraz na každodenní záležitosti života. Jsme tím doslova zavaleni. Když příjmeme, tak jak to je, potom je to bohatý.

Může dojít k ukončení a uzavření jedné etapy aby začala nová. Luna vrhá nové výzvy, přináší lecjaké překvapení a zásadní změny.  Nov je na Uranu, není laskavý ani harmonický. Odvádí pozornost k pracovním, osobním a zdravotním věcem. Můžeme čekat vzrušení více, než bychom očekávali či vítali. Mohou pozlobit prudké výkyvy nálad s těžší psychikou.

Venuše je mezi Sluncem v Kozorohu a Lunou v Kozorohu, dává křehkým touhám zašmušilost, city si hledají úkryt. Vztahy se však projasňují a vedou k harmonii. Máme tady okamžiky každodénnosti, které přinášejí radost a svítí jako hvězdy. Máme je před očima. Venuše je na posledních stupních Kozoroha a ve čtvrtek bude přecházet do Vodnáře. Shodíme otěže, aby se radost mohla začít svobodně projevovat. Láska se přestává dobrovolně omezovat. Jupiter je v sextilu s Plutem a přináší stabilizační prvek plný dobrých úmyslů, velkorysosti a síly osobnosti.

Dost už pro dnešek hlubinné astrologie dnes tolik populární. Přichází konec a nový začátek :-)