Novoluní 18.prosince 2017

17.12.2017 18:48

 

 

 

Novoluní ve Střelci těsně před zimním Slunovratem

Silný moment rozeznívající fázi přechodu za svitu nové naděje.

 

Začíná hra světel  (Luny a Slunce) se Saturnem, Uranem a Venuši.

Tajemná symbolika novoluní (přesně v 7:32 středoevropského času) značí vnitřní přeměnu. Nachází se téměř na samém konci znamení Střelce.

Přichází změna energie, dochází ke spojení slunce s lunou v jeden nedílný celek. Hovoří o naplnění...

Zbývá nám šest dní do Štědrého dne a k nám přichází čas si uvědomit, co hezkého a příjemného můžu udělat pro svou duši, tělo, ale i pro ostatní.

 

Letošní předvánoční novoluní je na Uranu, oznamovateli životních změn a nových zážitků. Slibuje docela dobré začátky. Odvážné Uranské počiny dolaďuje Saturn se svými pracovními výkony, řádem a systémem. Naše pozornost se bude přesouvat k zemitým záležitostem. On totiž opakovaně zmiňovaný Uran, k tomu navíc ještě s Venuší ve Střelci, odvádí pozornost k věcem lásky a vztahů. Povinnosti jdou potom stranou.

 

V poledne dochází ke konjunkci Luny se Saturnem, práce se nám daří, jsme pány svého času. Odpoledne se Luna dostává pod úplnou vládu Kozoroha a dělá dokonalé odpoledne pro přípravu Vánoc. Otevírá dávnou vzpomínku na tradice a mýty s nimi spojené. Mluví o přímé komunikaci s božskou přírodou ( nikoli jak je tomu dnes, kdy vládnou podivná dramata a emoční rozčarování). Proto uctěme posvátné jmelí, dodržujme půst, zpívejme koledy a obraťme se do svého nitra. Protože vánoční svátky jsou časem klidu, lásky a rozjímání. Dochází k dorovnání a k vesmírné očistě. Tento týden se dotýkáme karmických uzlů.

 

Rok se blíží ke konci. Není náhoudou, že má dvanáct měsíců, dvanáct souhvězdí, dvanáct znamení zvěrokruhu, dvanáct dómu. Symboly zodiaku jsou základními archetypy vesmíru. Každý z nich během celého roku ovlivňuje naše vědomí. Zaslouží si pokoru a úctu.

 

Koncem roku se silně otevírá vědomí.

 

Pomalu končí vláda pohyblivého znamení Střelce pod vedením planety Jupitera. Můžeme zvažovat co je pro život cenné a co nikoliv. Máme příliv štědrosti, velkorysosti a sklony k charitě, opředené křídly vánoc. Blíží se k nám silná vláda Kozoroha, zimní kozoroží Slunovrat a přechod Saturna do své vlády, jenž má sílu překonat i tu nějtěžší karmickou zátěž. Budeme se muset přizpůsobit vlastním změnám, překročit své strachy a vykročit za svými sny. Můžeme se dostat k dávné moudrosti a hlubokému poznání, ke grálu.(O přestupu Saturna ze Střelce do Kozoroha chystám samostaný horoskop).

 

 

Hvězdy odkrývají, že letošní vánoce budou mimořádně silné.

 

Krásné a láskyplné novoluní přeji.