Jarní rovnodennost 20.března 2018

19.03.2018 21:04

 

JARNÍ ROVNODENNOST 20.března 2018

Patnáct minut po páté hodině odpoledne nastává přesný okamžik jarní rovnodennosti. 

Pro astrology (a nejen pro ně) nastává nový astronomický rok. Dochází ke změně, kdy Slunce opouští poslední dvanácté znamení Ryb a přechází přes tzv „ jarní bod“ do znamení Berana.

 Kolo se neustále točí…začíná nový cyklus.

                                     

Na nebeské báni se ohlašuje jaro, stojící za dveřmi. Zima se zatím nevzdává a vypadá to, že bude platit pořekadlo „březen za kamna vlezem“. Přesto stojíme na startovním bodě všech počátků. Otevírá se přímočarost, soutěživost a touha po dobrodružství. Workoholici si přijdou na své.

Současné dny jsou náročné.

Slunce vytváří kvadrát k Marsu. Jsme netrpěliví, uspěchaní a výbušní. Emoce jsou vzbouřené plné vášně, nikoli však něžné. Slunce musí jako pokaždé na konci zimy přejít přes úsek stálice Scheat. Záludné hvězdy zářící podlým vítězstvím, s patřičnou dávkou jedovatosti, pošahaným chováním s přerostlým egem.

Zatím se nadechněme a utřiďme si myšlenky. Pro nové začátky budou lepší další dny.

Luna vstoupila do Býka a první její prací je krásně hladit a uklidňovat, co se dá. Nebyla by to Luna v Býku, která je zastáncem dobrých mravů a stability. Vychutnáváme si půvab, krásu a radost ze života.

Náladu nám také vylepšuje konjunkce Merkura s Venuší, je milo, přívětivo a přicházejí nabídky. Dostáváme příležitost pro mentální i fyzický pohyb, společenský život a sdílení všeho nového. Hezky nám to hvězdy nachystaly.