Horoskop 2.2.2018

02.02.2018 22:01

Hromnice

Nastává čas, kdy začínáme silněji vnímat sílu rostoucího světla. Noc se krátí a dny se začínají prodlužovat. Jsme v polovině zimy. Den by měl být o hodinu delší než v době zimního slunovratu. Sluneční parsky se k nám vrací.

S nimi k nám přichází vzpomínka na Keltský svátek světla Imbolc, který se slavil 1.února.U nás jej nazvali Hromnice a jeho oslava připadla na 2.února. Společně však tyto svátky symbolizují návrat světla a tepla.

Ať už to bylo tenkrát jakkoliv, snění vypráví příběh o začátcích a koncích… Konaly se ozdravné rituály, čekalo se na první zahřmění, zapalovaly se hromničky a uctívala  se bohyně Brigit, půvabná léčitelka udržující věčný oheň. Lidé se učili jazyk zvířat, stromů a medicínu rostlin. Uctívali božství, vnímali rytmy země a přírodní cykly. Někteří znali tajemství hvězd, sílu Luny, moudrost země a nebes.

Při dnešním astrologickém čtení si nemůžu pomoci, je zde teda pěkný zmatek. Luna je neharmonická a drží si kvadrát na Mars. Hromy a blesky létají lidem z pusy, místo aby padaly z nebe. Zásah a obrovská kritika může zanechat trvalé následky. Luna je také v opozici na Neptun – potkáváme podivné lidi, zvláštní chování, jsme přecitlivělí s chatrnými nervy. Luna se nachází v zemském znamení Panny, koresponduje tedy s dávnými léčitelskými tradicemi, práci v přírodě, s rostlinami, tělem a duší. Drží si motto. „nejdřív práce, potom zábava“. Dnes a zítra budeme potřebovat pohyb, zabývat se prací, která je vidět. Hlídejme si žaludek, krční a bederní páteř. S couvající Lunou to není snadné, chování je neklidné, poněkud razantní. Výčitky, sarkasmus a přecitlivělost bychom měli proměnit v nakažlivý smích.

Zapalme si hromničku, svíčku která přinese světlo, něhu a důvěru.