Horoskop 17.března 2018

16.03.2018 21:26

 

Novoluní v Rybách

Novoluní vrcholí v sobotu odpoledne 14:11 středoevropského času.

Poznatky o síle Luny jsou prastaré a léty vyzkoušené – ovlivňuje celý náš život, v dobrém i zlém. Nyní jsme ve fázi Novu, jenž ukončuje staré a přináší nové. To je přírodní zákon.

Moc vodního živlu pravděpodobně cítíme všichni. Voda, kam se podíváme v jakémkoliv skupenství. Déšť, sníh, chlad, slzy, bolestínství, samota, emoce a city - to je jen malý výčet toho, co s námi dělají astrologické konstelace. Je to silné novoluní, především proto, že je na samotném konci zodiaku. Odkrývá tajemství a pravdu. Tohle v sobě máme, to jsme my.

Luna vytváří houpající se bárku ve vlnách a chuť zachytit umělecké zážitky, obraz či poezii. Ale možná než tohle svým způsobem uchopíme, nás ještě před tím zavede do světa romantiky, fantazie, říše snů a představ, kde se necháváme ukolébat. Občas je to místo odloučení, zranění, s pocitem viny, s proměnlivými náladami, kde se stáváme obětí. Máme tendence uniknout od všech starostí ze všeho nejvíc.

Novoluní v tělesné rovině působí především na chodidla, pleť, lymfatický a nervový systém. Často se projevují alergie, vyrážky, puchýře, astma, problémy s tlakem, závratě a revma.

Ještě stále doznívá poznání, vycházející z aspektu Venuše se Saturnem, jejich vztah chutná smutky a odtažitostí. Vztahy opět na sebe upozorňují. Jakmile si uvědomíme, jaké mohou být naše vztahy, posuneme se dál. Vztahy jsou „živou medicínou“, která ukazuje, jak žijeme lásku opravdově a přirozeně. Jestli umíme dávat, ale i přijímat. Týká se to všech vztahů s lidmi, našimi milovanými, dětmi, přáteli, kamarády, zvířaty, ale i domovem a planetou. Potom teprve pochopíme, proč jsou vztahy neúprosné zrcadlo.

Rybí fáze Novu se kombinuje přechodem Marse do znamení Kozoroha – zajímavý pracovní, vytrvalostní, sportovní prvek. Kozoroh je ctižádostivý znamení a energie Marsu tady dává živnou půdu. Víme, že veškerou práci zvládneme a svých snů a cílů dosáhneme.
 

Sobota přeje milým a přátelským setkáváním, které obohacují a mají dobrý úmysl.

Pěknou sobotu přeji.