Kosmetika

Kosmetika jako umění:

 

Slovo kosmetika pochází z řeckého kosmetiké - umění krášlit.

 

V dřívějších dobách se kosmetika považovala za umění uchovat, zlepšit a získat krásu lidského těla. Byla považována za jedno z kvalitních umění. Posláním kosmetiky je péče o estetický vzhled kůže jako celku, z čehož vyplývá, že pozornost je třeba věnovat také strukturám, funkcím, a vnitřním procesům, které se na vzhledu pleti nejvíce podílejí.

Umění spočívá vybrat nejvhodnější pěstící přípravek, aby harmonizoval, posiloval a léčil.

Již od pradávna je snem každé ženy zachovat si mladost i přes nekompromisní běh času. Péče o pleť je základní rituál krásy.

 

 

Kosmetické procedůry:

 

 

Rituál krásy Chateau Beauté

zasvěcen blahodárným látkám výtažků z vína
 
Salonní procedůra využívá jedinečných vlastností několikaletých vín k zaměření na zlepšení stavu pleti. Vyhlazují se vrásky, pleť je posílená, vyplněná, svěží a zbavená stresu. Pokožka je šťavnatá a prozářená světlem jako plody vína. 
Nyní se znovu rodí Chateau Beauté, naprosto unikátní vinný rituál v péči o pleť, který dodá krásu a jas tou nejpřirozenější cestou.
 
Buďte sama sebou, nikoli něčí představou o kráse...
 
 
 
 

Projekt dokonalé obočí

 
Dopřejte své tváři rafinované obočí, které bude zdobit vaši tvář. "Bez obočí jako by člověk nebyl", tohle rčení určitě znáte. 
 
Nesprávná péče o obočí, přehnaně vytrhané chloupky či přerostlé obočí vytváří nerovnováhu. Dobře zvolený tvar a barva zdůrazní vaše oči a pohled do duše. Můžete pohlížet na svět a na lidi jiným pohledem.
 
 
Nabízíme péči o obočí, jeho úpravu, barvení, stříhání a výživu. V případě zájmu vás naučíme, jak obočí malovat a tvarovat, aby jste byla na ně pyšná.
 
Své obočí si zamilujete.
 
 
(Cena za celkovou péči je od 140,-kč)
 

 

 

 

Kosmetické ošetření

Prozáření světlem od hlavy až k patě.

Ruce se vaši tváře citlivě dotýkají odlehčenými pohyby a volně plynou. Skutečným srdcem této péče je dotýkání a harmonizování marmových bodů a stimulace prováděná jemnými tahy štětců a dlaní. Povzbuzují se tak procesy proudění lymfy ve tkáních a tím stimuluje regeneraci a samovolné ozdravné procesy. Odbourávají se nahromaděné škodlivé látky, pomáhají se vylučovat a tím se posiluje imunitní systém. Vrcholem je závěrečná masáž hlavy a výživa vlasové pokožky.

Nedílnou součástí je čištění a intenzivní péče o pleť za použití bylinných kosmetických přípravků a detailním poradenství pro ženy i pro muže. Je to léčivá přírodní kosmetika nabitá energií a zdravím.

Kosmetika Tarani se vyrábí ve střední oblasti Himalájí v čisté krajině, kde tradicí je dlouhověkost. Mají výrazný účinek na zdraví a krásu. Je zde nepřeberné množství krémů, mastí, stimulujících olejů, intenzivních emulzí, sér, hydratačních gelů, tonizačních vod, esenciálních olejů, přípravků na zklidnění, energii a vyloučení stresu. Vše k hojení a obnově. Pro domácí péči jsou k dispozici různé balzámy, šampony, tělové pudry, himalájské soli a mnoho dalšího.

Celkové ošetření postupuje až k samotnému jádru, vede k hlubokému uvolnění a zanechává pocit lehkosti a vnitřní rovnováhy. Povzbudí se regenerační a omlazující procesy. Pokožka bude opět zářit zdravím a krásou. 

Je to naše pleť a tvář, kterou se nejdříve otevíráme světu.

 

 

Koupel nohou

Když přicházíte do studia, často se stává, že máte studené ruce a napjaté krční svalstvo (především ženy). Proto se bezprostředně po uvítání věnujeme zmírnění těmto projevům.

Promnutí chodidel a nohou vytváří protiklad k přetížení hlavy a nechává vyvanout stres s příjemným nádechem klidu, bezpečí a harmonie.  Stres se uvolní v teplé a laskavé péči rozpouštějících starostí. Necháváte se hýčkat omamnou vůní a svěží náladou bylinných esencí. Zároveň se uvolňuje napjaté krční svalstvo a vaše ruce a paže jsou uvolněné s pocitem svobody.

Pro zesílení očisty se přikládají bylinné jílové teplé zábaly a obklady z detoxikačních soli. Obě tyto léčivé procedury jsou láskyplným darem přírody. Mají uplatnění při očistě, kdy na sebe vážou vše nepotřebné a veškeré odpadní látky metabolismu. Je-li potřeba, přikládají se také lokálně na nemocná místa (otevřené rány, při bolestech, akné, krční, hrudní, bederní páteř, štítná žláza, podbřišek, kolena, loket). Ale o tom až při terapii, která bude zvolená podle vašich aktuálních potíží.

Vaše nožky dostávají potřebnou péči a vy si tak po takovém úvodu můžete plně vychutnat následující ošetření obličeje a dokonale vstřebat jeho blahodárné účinky.

 

 

Pravidelná návštěva salónu krásy a vhodně zvolená procedůra je pro pleť trochu jako cvičení: rozproudí krev, dodává barvu i jas a hloubkově zpevní kontůry. Stres, klimatizace, ostré slunce, nemoc a užívání farmak začínají být na pleti časem vidět. Tvář vypráví příběh a myslím, že by to neměla být cesta za plastickým chirurgem.

 

Síla péče o krásu pramení z naší schopnosti seznámit se s vlastní základní přirozeností. Tajemství spočívá v přijetí naši vlastní jedinečnosti a ochotě reagovat na své potřeby skutečně starostlivým způsobem. Takový čin vyvolává z nitra krásný projev bytosti, která je plně tím, kým je. A potom se zrodí jedinečný druh krásy, jež má trvalou hodnotu - krása vnitřní, jejiž existence je přínosem pro všechny.

 

" Když si uděláme čas sami na sebe, je to akt lásky k sobě samým, a tuto lásku můžeme rozšiřovat na své rodiny a svět kolem sebe. Najdeme rovnováhu a vnitřní harmonii, jež vyzařují ke všem v našem životě".

 

Krása se rodí z harmonizace vašeho životního stylu a vnesení řádu do vaší mysli a vnitřního fungování těla.

Slovo kosmetický pochází z řeckého kosmetikos, což znamená dovednost v upravování. Kořenem všeho je "řád", nesoucí starověké přesvědčení, že květiny, byliny, esenciální oleje, přirozeně se vyskytující minerály, to vše spojené s pohybem hvězd, slunce a měsíce, uvádí pleť do její vlastní dokonalé rovnováhy. Jemným zklidňujícím způsobem nám umožňuje objevit naší přirozenou krásu.

Zavádění nadčasových technik do moderních praktik péče o krásu je jako dívat se do budoucnosti. Starobylé ingredience a protokoly dávných procedůr se rychle dostávají na přední místo dnešní kosmetiky. Projevuje se stále větší zájem o léčbu působící nejen na zkrášlení pleti, ale také na péči a uvolnění celé naší bytosti, podpora ponořit se do sebe a sladit se s vlivy, které prospívají tělu i duchu.

Je potřeba také zharmonizovat životní styl z něhož jsou nejpodstatnější strava, cvičení, meditace, masáže a každodénní úkony péče o krásu. Strava vyživuje všechny tělesné tkáně a vytváří zdravý svalový tonus, čistou pleť a přirozenou auru pohody. Masáž funguje na všech úrovních a zlepšuje vzhled, barvu pleti, tělesný postoj a současně také vyživuje vnitřní Já.

Vyzkoušejte pradávné léčivé postupy, využijte příležitosti.

Užijte si je..:)

 

 

Marmové detoxikační terapie

 

Klíč ke zdraví, kráse a mládí na základě ayurvedské medicíny

V životě je spousta důležitých věcí, jednou z nich je pevné zdraví a krása těla, jenž správně funguje.

V lidském těle najdeme více spojení než je hvězd v galaxii. Indové, Egypťané i Řekové věděli o živých buňkách celá staletí. Starobylé posvátné umění o znalostech marem - bodech průniku a spojů, v nichž se setkává mnoho organických živých principů, prověřil běh věků. Oživení těchto bodů vede k vyvolání přirozeného uzdravování v těle na nejhlubší úrovni nerovnováhy. Tyto body jsou považovány za posvátné a zacházení s nimi musí být velmi přesné. V dávných dobách za časů války, byly marmové body popsány jako body, které mají chránit. Slovo marma pochází ze sanskrtu, starověkého jazyka Indie a v překladu znamená tajný, citlivý, zranitelný. Byla- li marma poškozena v boji, pak určovala typ a rychlost smrti. Proto je nyní zacházení s nimi velmi vzácné, nanejvýš opatrné ale i žádané. Jsou sídlem životní síly. Stimulace těchto vstupů, jejich tření a stlačování vede k průniku a spojení organických principů. Provádění jemných pohybů v oblastí marmy a spolu s aplikací bylinných preparátu do marmových bodů se dají uvolnit a vyloučit z těla toxiny. Podporuje se oběh výživných látek a umožňuje organismu vylučovat toxiny, povzbuzuje životní energii, stimuluje tělo k vytváření různých chemických enzymů, zvyšuje produkci bílých krvinek a protilátek, vede k proměně rozličných cukrů na glukózu a harmonizuje všechny tělesné tkáně.

 

Jak terapie působí?

Skvěle čistí, detoxikuje a regeneruje postupně všechny tělesné tkáně. Bezpečně odbourává nahromaděné odpadní látky těla (toxiny) a patogenní infekce, které omezují regenerační schopnosti těla a způsobují tak většinu civilizačních onemocnění. Terapie se doporučují pro širokou sféru zdravotních potíží, fyzických symptomů, ale i závažných zdravotních problémech a diagnóz. Pravidelné terapie napomáhají tělu v procesu samoléčby a dostávají ho tím do harmonie. Vylaďují se všechny tělesné tkáně, je to velmi mocná disciplína. Po jedné terapii je z těla odstraněno až třicet procent patogenů, virů, parazitů, bakterií plísní a těžkých kovů. Posiluje přirozené obranné reakce těla a brání růstu mikroorganismu.

Klienti se u nás dozvídají, že většina neduhů, jde řešit přírodní cestou, a že se mohou bez vedlejších účinků zbavit svých problémů. Na vlastní kůži pociťují blahodárný vliv bylin, které jsou zvoleny a upravovány tak, aby maximálně v možné míře podpořily náš imunitní systém. Protože aktivovaný imunitní systém, umí jíž sám likvidovat většinu patogenů (plísně, viry, bakterie, parazity, kovy…)