Aromaterapie - léčba těla i duše.

Základem aromaterapie jsou vzácné rostlinné essence.

 

Mnohé rostliny mají hluboce léčivé  a terapeutické účinky. Většina z nich krásně voní a jejich těla jsou oslavou krásy. Některé sice považujeme za jedovaté, ale i tak mají vysoce ceněnou lékopisnou hodnotu v ředěném množství dle homeopatie. Jejich léčivá síla je v těch nejjemnějších vrstvách této substance.

Aromaterapie je terapeutické ošetření, které podporuje zdraví, ulevuje při zátěží a stresu, posiluje imunitu organismu, harmonizuje tělesné a duševní pochody. Využívá vlastností přírodních éterických olejů, působí jak preventivně, tak při akutních stavech.

Je skutečnou léčebnou metodou, pro péči o pokožku, či celého těla. Velkou pozornost je potřeba věnovat duševnímu stavu člověka, prostředí a vztahům. Velmi důležité je momentální mentální rozpoložení, s čím člověk přichází, jak se cítí a co prožívá. Potom je připravena individuální směs esencí do vhodného přípravku, abychom se dostali ke kořeni problému. Esence mají povzbuzujícími nebo relaxační vlastnosti.

Aromaterapie pomáhá při mnoha zdravotních problémech:
  • Podpora hluboké relaxace
  • Zmírňuje bolesti
  • Náprava nerovnováhy v příslušných energetických buněčných centrech.
  • Při hormonálních problémech
  • V těhotenství a porodu
  • Při viróze a nachlazení
  • Při duševních poruchách
  • Při vysokém nebo nízkém tlaku

 

Jsou známé dva způsoby používání těchto esencí:

INHALACÍ 

  • kdy příjemná vůně vylepšuje atmosféru. Uvolňují se látky do čichového centra mozku a navozuje pocity úlevy, osvěžení uklidnění nebo povzbuzení.

Masáží EFFLEURAGE

  • kdy při správném ředění ve vhodném nosném oleji pronikají esence všemi vrstvami pokožky a dostávají se do lymfatického systému.

Nabízím kompletní holistickou aromamasáž pro léčbu těla i duše.

U těchto ošetření je podle potřeby zakomponováno hloubkové čištění pleti, peeling s exfoliací a holistická masáž obličeje nebo celého těla.

 

„Být přemožen vůní květin je rozkošný způsob porážky“.

                                                               Beverly Nichols

 

Léčení pomocí aromaterapie vyžaduje kvalitní éterické oleje z biofarem.

Terapii bylinek otevírá a rozvíjí ještě další netušené části naší osobnosti.

Každá rostlinka působí na všechny vaše smysly a předává vám její poselství. Lze podporovat toleranci, rozvíjet ženství, přináší pocit volnosti a svobody. Přijmout mužský a ženský princip. Dodat odvahu, obnovit sebedůvěru a sebelásku. Návrat do situace Tady a Teď, napomáhá rozeznat dobré od špatného. Léčba vnitřního dítěte, vnitřní ženy a vnitřního muže. Odpoutává od hlubin problémů, vylaďuje osobnost po stránce fyzické i psychické a ještě víc.

 

Srdečně Vám přeji, aby léčivá síla rostlin pomohla vašemu zdraví, pravdě a lásce.